Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby

Tłumaczenie: Wioletta Góra
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
6,67 (15 ocen i 11 opinii) Zobacz oceny
10
1
9
1
8
3
7
3
6
5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
1
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788373775664
liczba stron
152
słowa kluczowe
strata, śmierć, żałoba, poradnik
kategoria
poradniki
język
polski
dodała
Shetani

Śmierć kogoś bliskiego to jeden z największych kryzysów w życiu, na który nigdy nie jesteśmy przygotowani. Książka adresowana jest do wszystkich osób pogrążonych w żałobie po stracie ukochanej osoby. Podpowiada również jak odnaleźć się w sytuacji i jak zareagować, gdy ktoś z naszego otoczenia straci najbliższą osobę. Autorka w tej publikacji oferuje pociechę i zrozumienie, a także praktyczne...

Śmierć kogoś bliskiego to jeden z największych kryzysów w życiu, na który nigdy nie jesteśmy przygotowani. Książka adresowana jest do wszystkich osób pogrążonych w żałobie po stracie ukochanej osoby. Podpowiada również jak odnaleźć się w sytuacji i jak zareagować, gdy ktoś z naszego otoczenia straci najbliższą osobę. Autorka w tej publikacji oferuje pociechę i zrozumienie, a także praktyczne wsparcie, aby móc otrząsnąć się z emocjonalnego odrętwienia. Pomaga odnaleźć drogę do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym. Dzięki zawartym w książce wskazówkom i rytuałom poradzisz sobie w tych pierwszych dniach po stracie, jak również podczas bolesnych chwil kojarzących się ze zmarłą osobą, takich jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy jej urodziny. Pomóż sobie i innym w tych trudnych chwilach.

 

źródło opisu: http://www.talizman.pl/bez-ciebie-wsparcie-po-stra...(?)

źródło okładki: http://www.talizman.pl/bez-ciebie-wsparcie-po-stra...»

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (48)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 1445
Wioleta Sadowska | 2013-05-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 maja 2013

"Tak, jesteśmy bowiem ograniczeni w swych działaniach, nie jesteśmy wszechmocni. Jesteśmy ludźmi świadomymi swych zalet i wad, ograniczonymi przez nasze starania jak i w naszych działaniach, jakkolwiek ogromne by one nie były, a nasze możliwości kształtowania rzeczywistości i wpływania na nią są niewielkie!"Śmierć to jedyna sprawiedliwość na świecie. Nikt z nas nie jest w stanie jej oszukać, bowiem po każdego przyjdzie w odpowiednim czasie. Co jednak zrobić, gdy umiera nam ktoś bardzo bliski, lub przyjaciel potrzebuje naszej pomocy w okresie żałoby? I czy można na ten temat napisać poradnik?

Freya v. Stülpnagel po samobójczej śmierci swojego syna, zaniechała wykonywania zawodu adwokata celem pomocy innym. Tragedia jaka ją spotkała, spowodowała całkowity zwrot w życiu, jaki dotychczas prowadziła. Autorka jest członkiem stowarzyszenia "Osieroceni Rodzice" w Monachium, w którym jako psychoterapeuta udziela rad rodzinom, które straciły najbliższych, pisze mowy pożegnalne oraz...

książek: 421
Justyna | 2015-02-12
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 11 lutego 2015

"Tak mocno jak kochaliśmy, tak bardzo teraz opłakujemy..."

Sięgnęłam po poradnik "Bez Ciebie..." dopiero wtedy, gdy sama kogoś straciłam i byłam w żałobie. Wiele można zrozumieć czytając tę książkę, najlepiej nie sięgać po nią zbyt szybko po śmierci kogoś bliskiego, bo wtedy wszystko wyda nam się bez sensu. Książka jest głownie dla osób, które straciły kogoś z rodziny, bliskich, ale myślę, że każdy może, a nawet powinien po nią sięgnąć.

książek: 4282

Tytuł : "Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby"
Autor : Freya v. Stülpnagel
Liczba stron : 152
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii

Śmierć bliskiej nam osoby to tragedia z którą często nie potrafimy sobie poradzić. Gdy umiera ktoś bliski, pierwsze pytanie, jakie sobie zadajemy, brzmi : "dlaczego?". Po szoku i niedowierzaniu, jesteśmy zrozpaczeni i czujemy pustkę.

Autorka książki sama przeżyła tragedię po stracie ukochanego syna. Pisząc swój poradnik, stara się ona przybliżyć nam i pokazać, że ból i przeżywanie żałoby, zawsze odbywa się tak samo. Niektórzy tylko uciekają się do różnych sposobów, aby zagłuszyć ten ból..
Nie ważne jednak, kim była osoba, którą nagle straciliśmy Rozpacz i uczucie pustki zawsze będzie takie samo. I zawsze tak samo będzie boleć.

Wskazówki zawarte w książce mają pomóc przetrwać trudne dni żałoby. Z pewnością wiele osób pokręci głową i nie zgodzi się z dawanymi tu radami. Jednak jak głosi powiedzenie : "Czas leczy rany", a łzy mają...

książek: 2237
Shetani | 2013-02-10
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 09 lutego 2013

Znam osoby, które mówią, że śmierć wcale nie jest czymś złym, wręcz przeciwnie – jest wyzwoleniem. Może i faktycznie mają rację, ale nie ukrywajmy, że śmierć mimo wszystko bywa bólem dla osób, które kogoś straciły. W końcu to śmierć odebrała im partnera, dziecko, członka rodziny, przyjaciela, prawda? I nic dziwnego, że pogrążają się w żałobie – taka to już kolej rzeczy.

„Bez Ciebie. Wsparcie po stracie bliskiej osoby” to książka, która ma na celu pomoc osobom, które straciły kogoś bliskiego. W końcu rzadko kiedy można dać sobie radę całkowicie samemu – zawsze lepiej mieć kogoś obok, a i warto pamiętać o pewnych rzeczach, które pozwolą nam uporać się z naszym bólem i stratą. I właśnie takie rady znajdziemy w tej książce, ale nie tylko. Rady radami, ale książka posiada również dające ukojenie wiersze czy obrazki, które są miłymi dla oka i umysłu przerywnikami od tekstu napisanego przez autorkę.

Ważną rzeczą jest to, że za napisanie tej książki nie wzięła się przeciętna osoba, ale...

książek: 433
toska1982 | 2013-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Śmierć jest nierozerwalnie związana z życiem. Każdy z nas się z nią spotyka i każdego z nas ona czeka. Jest to jeden z tych momentów, kiedy przeżywamy największy ból emocjonalny, kiedy nie zawsze umiemy pogodzić się z daną sytuacją.

Freya v. Stulpnagel to matka, która straciła swoje dziecko, straciła część siebie. Kiedy jej syn popełnił samobójstwo, nie potrafiła poradzić sobie z otaczającą ją rzeczywistością. To było przełomowe wydarzenie w jej życiu, porzuciła ona pracę, zrezygnowała z wykonywania zawodu prawnika, na rzecz pomocy innym „osieroconym rodzicom”. Ale nie tylko im, „wspiera rodziny po stracie najbliższych, prowadzi z nimi indywidualne rozmowy, organizuje nabożeństwa żałobne i rocznicowe, a także przygotowuje mowy pożegnalne”.

Książkę tą napisała by pomóc innym pogodzić się ze stratą, by wskazać drogę od żałoby ku nadziei i radości istnienia.

Każdy z nas kogoś w życiu stracił, rodziców, rodzeństwo, dziecko, czy choćby przyjaciela. Każdą z tych osób inaczej się...

książek: 934
iza122 | 2013-03-21

Nie ma na świecie osoby, która przez swoje życie nie straciłaby kogoś bliskiego. Taka strata przez wielu z nas jest w różny sposób odczuwana. Okres żałoby jest na ogół trudny, ciężki do pokonana, wówczas potrzebujemy przyjaciół, rodziny kogoś, kto nam pomoże to przetrwać. Jednak osoby z naszego otoczenia nie zawsze wiedzą jak nam pomóc.


Freya v. Stulpnagel jest jedną z kobiet, która straciła syna i ta strata i żałoba sprawiły, że zrezygnowała ze swojej pracy i zaczęła pomagać ludziom, którzy opłakują stratę bliskich. Napisała także krótką książeczkę pt. "Bez ciebie - Wsparcie po stracie bliskiej osoby".
W książce wspomniała o swoim bólu, trudach żałoby, o tym kto jej najbardziej pomógł i jak wróciła do świata żywych.

Treść w dużej mierze jest refleksyjna. Każda strata jest odczuwana w inny sposób - dzieci po stracie rodziców cierpią inaczej, niż rodzice po sracie dziecka, ale każdy potrzebuje wsparcia i pomocy. Samobójstwo członka rodziny, przyjaciela jest etapem, bardzo...

książek: 173
testolandia | 2015-04-27
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 27 marca 2015

Autorka Freya v. Stülpnagel napisała ten poradnik po samobójczej śmierci swojego syna. Zrezygnowała z dotychczasowej pracy i jako psychoterapeutka zaczęła pomagać osobom, które są pogrążone w żałobie.

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby składa się z siedmiu głównych części. Poradnik wyjaśnia wiele kwestii dotyczących śmierci - istoty żałoby, samobójstwa, odejścia członków rodziny: rodziców, dziecka, brata, siostry oraz ukochanej osoby. Znajdziemy tutaj również rady dla otoczenia, które musi radzić sobie z żałobą bliskiej osoby. Całość przeplatana jest nastrojowymi, refleksyjnymi wierszami oraz czarno-białymi ilustracjami. Książka napisana jest prostym, zrozumiałym językiem. Z pewnością będzie zrozumiała dla każdego.

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby jest to swoisty poradnik, w których znajdziemy wiele cennych wskazówek , jak radzić sobie ze śmiercią kogoś bliskiego, ale także jak pomóc osobom pogrążonym w żałobie. Wiadomo, że ta książka nie jest...

książek: 305
Cotton_Candy_Sky | 2015-03-13
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 13 marca 2015

Nie wiem,czemu ta książka ma służyć....

książek: 1132
hibou | 2013-06-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Freya von Stülpnagel to matka, która doświadczyła bólu po stracie ukochanego syna. Obecnie pracuje jako psychoterapeuta pomagając ludziom pogrążonym w żałobie. Aktywnie działa w stowarzyszeniu Osieroceni Rodzice w Monachium. Wspiera rodziny po stracie najbliższych, prowadzi z nimi indywidualne rozmowy, organizuje nabożeństwa żałobne i rocznicowe, a także przygotowuje mowy pożegnalne.

Śmierć to jedyna pewna rzecz w naszym życiu. Często na naszych oczach umierają ludzie - znajomi, sąsiedzi, przyjaciele czy rodzina. Trudno nam pogodzić się z takim stanem rzeczy. Ludzie różnie reagują na śmierć najbliższych: płacz, śmiech, ucieczka, krzyk, powierzchowna obojętność, depresja - to tylko kilka stanów emocjonalnych z pośród wielu. Każdego z nas boli strata bliskiej osoby i każdy z nas musi poradzić sobie z cierpieniem, którego doświadczamy. A co robić gdy nasza przyjaciółka lub bliska nam osoba doświadcza takiej straty? Jak powinniśmy się zachować? Na te i inne pytania odpowiada Freya von...

książek: 1
maada_1997 | 2015-12-11
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 10 marca 2013

Książka cudowna, bardzo pomogła mi po śmierci wujka

zobacz kolejne z 38 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd