rozwińzwiń

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby

Okładka książki Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby Freya v. Stülpnagel
Okładka książki Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby
Freya v. Stülpnagel Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
152 str. 2 godz. 32 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Data wydania:
2013-01-28
Data 1. wyd. pol.:
2013-01-28
Liczba stron:
152
Czas czytania
2 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788373775664
Tłumacz:
Wioletta Góra
Tagi:
strata śmierć żałoba poradnik
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1
1

Na półkach:

Książka cudowna, bardzo pomogła mi po śmierci wujka

Książka cudowna, bardzo pomogła mi po śmierci wujka

Pokaż mimo to

avatar
178
155

Na półkach:

Autorka Freya v. Stülpnagel napisała ten poradnik po samobójczej śmierci swojego syna. Zrezygnowała z dotychczasowej pracy i jako psychoterapeutka zaczęła pomagać osobom, które są pogrążone w żałobie.

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby składa się z siedmiu głównych części. Poradnik wyjaśnia wiele kwestii dotyczących śmierci - istoty żałoby, samobójstwa, odejścia członków rodziny: rodziców, dziecka, brata, siostry oraz ukochanej osoby. Znajdziemy tutaj również rady dla otoczenia, które musi radzić sobie z żałobą bliskiej osoby. Całość przeplatana jest nastrojowymi, refleksyjnymi wierszami oraz czarno-białymi ilustracjami. Książka napisana jest prostym, zrozumiałym językiem. Z pewnością będzie zrozumiała dla każdego.

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby jest to swoisty poradnik, w których znajdziemy wiele cennych wskazówek , jak radzić sobie ze śmiercią kogoś bliskiego, ale także jak pomóc osobom pogrążonym w żałobie. Wiadomo, że ta książka nie jest vademecum na całe zło i nie uczyni cudu. Warto jednak przyswoić sobie kilka informacji, które być może sprawią, że będzie nam odrobinę lżej.

Autorka Freya v. Stülpnagel napisała ten poradnik po samobójczej śmierci swojego syna. Zrezygnowała z dotychczasowej pracy i jako psychoterapeutka zaczęła pomagać osobom, które są pogrążone w żałobie.

Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby składa się z siedmiu głównych części. Poradnik wyjaśnia wiele kwestii dotyczących śmierci - istoty żałoby, samobójstwa,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
84
16

Na półkach:

warto przeczytać

warto przeczytać

Pokaż mimo to

avatar
294
265

Na półkach:

Nie wiem,czemu ta książka ma służyć....

Nie wiem,czemu ta książka ma służyć....

Pokaż mimo to

avatar
316
205

Na półkach:

"Tak mocno jak kochaliśmy, tak bardzo teraz opłakujemy..."

Sięgnęłam po poradnik "Bez Ciebie..." dopiero wtedy, gdy sama kogoś straciłam i byłam w żałobie. Wiele można zrozumieć czytając tę książkę, najlepiej nie sięgać po nią zbyt szybko po śmierci kogoś bliskiego, bo wtedy wszystko wyda nam się bez sensu. Książka jest głownie dla osób, które straciły kogoś z rodziny, bliskich, ale myślę, że każdy może, a nawet powinien po nią sięgnąć.

"Tak mocno jak kochaliśmy, tak bardzo teraz opłakujemy..."

Sięgnęłam po poradnik "Bez Ciebie..." dopiero wtedy, gdy sama kogoś straciłam i byłam w żałobie. Wiele można zrozumieć czytając tę książkę, najlepiej nie sięgać po nią zbyt szybko po śmierci kogoś bliskiego, bo wtedy wszystko wyda nam się bez sensu. Książka jest głownie dla osób, które straciły kogoś z rodziny,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
581
165

Na półkach: ,

Freya von Stülpnagel to matka, która doświadczyła bólu po stracie ukochanego syna. Obecnie pracuje jako psychoterapeuta pomagając ludziom pogrążonym w żałobie. Aktywnie działa w stowarzyszeniu Osieroceni Rodzice w Monachium. Wspiera rodziny po stracie najbliższych, prowadzi z nimi indywidualne rozmowy, organizuje nabożeństwa żałobne i rocznicowe, a także przygotowuje mowy pożegnalne.

Śmierć to jedyna pewna rzecz w naszym życiu. Często na naszych oczach umierają ludzie - znajomi, sąsiedzi, przyjaciele czy rodzina. Trudno nam pogodzić się z takim stanem rzeczy. Ludzie różnie reagują na śmierć najbliższych: płacz, śmiech, ucieczka, krzyk, powierzchowna obojętność, depresja - to tylko kilka stanów emocjonalnych z pośród wielu. Każdego z nas boli strata bliskiej osoby i każdy z nas musi poradzić sobie z cierpieniem, którego doświadczamy. A co robić gdy nasza przyjaciółka lub bliska nam osoba doświadcza takiej straty? Jak powinniśmy się zachować? Na te i inne pytania odpowiada Freya von Stülpnagel w swojej książce "Bez Ciebie. Wsparcie po stracie bliskiej osoby".

Czytamy różne poradniki. O tym jak schudnąć, odnaleźć swoje prawdziwe JA, wychować dziecko, modnie się ubrać, ale rzadko sięgamy po książki, które uczą nas jak postępować po stracie bliskiej osoby. Osobiście uważam, że jest to ważna kwestia i każdy powinien przeczytać chociaż jedną taką książkę. Freya von Stülpnagel doświadczyła bolesnej starty - jej syn popełnił samobójstwo. Od tamtej pory postanowiła pomagać ludziom pogodzić się ze odejściem bliskich.
Książka pełna jest cennych rad i wskazówek. Autorka porusza takie tematy jak: żałoba, samobójstwo, śmierć rodziców, partnera lub partnerki, dziecka czy brata lub siostry. Wyjaśnia również jak radzić sobie podczas świąt Bożego Narodzenia, urodzin, Wielkanocy czy rocznicy śmierci. Wspomina również o rytuałach, które mogą mieć istotne znaczenie dla niektórych ludzi.

Śmierć zawsze będzie obecna w naszym życiu. Warto wiedzieć jak poradzić sobie z bólem po stracie bliskiej osoby lub jak wesprzeć innych. Ten poradnik pomoże nam przejść przez okres żałoby i uświadomi nam, że nasze życie nadal trwa i trzeba z niego korzystać. Polecam tę książkę wszystkim, warto się z nią zapoznać.

Freya von Stülpnagel to matka, która doświadczyła bólu po stracie ukochanego syna. Obecnie pracuje jako psychoterapeuta pomagając ludziom pogrążonym w żałobie. Aktywnie działa w stowarzyszeniu Osieroceni Rodzice w Monachium. Wspiera rodziny po stracie najbliższych, prowadzi z nimi indywidualne rozmowy, organizuje nabożeństwa żałobne i rocznicowe, a także przygotowuje mowy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1689
1674

Na półkach: ,

"Tak, jesteśmy bowiem ograniczeni w swych działaniach, nie jesteśmy wszechmocni. Jesteśmy ludźmi świadomymi swych zalet i wad, ograniczonymi przez nasze starania jak i w naszych działaniach, jakkolwiek ogromne by one nie były, a nasze możliwości kształtowania rzeczywistości i wpływania na nią są niewielkie!"Śmierć to jedyna sprawiedliwość na świecie. Nikt z nas nie jest w stanie jej oszukać, bowiem po każdego przyjdzie w odpowiednim czasie. Co jednak zrobić, gdy umiera nam ktoś bardzo bliski, lub przyjaciel potrzebuje naszej pomocy w okresie żałoby? I czy można na ten temat napisać poradnik?

Freya v. Stülpnagel po samobójczej śmierci swojego syna, zaniechała wykonywania zawodu adwokata celem pomocy innym. Tragedia jaka ją spotkała, spowodowała całkowity zwrot w życiu, jaki dotychczas prowadziła. Autorka jest członkiem stowarzyszenia "Osieroceni Rodzice" w Monachium, w którym jako psychoterapeuta udziela rad rodzinom, które straciły najbliższych, pisze mowy pożegnalne oraz organizuje nabożeństwa żałobne.

Poradnik dzieli się na siedem głównych rozdziałów dotyczących śmierci. Autorka nawiązuje do istoty żałoby, samobójstwa, mocy żałoby czy odejścia na wieczność członków rodziny: rodziców, dziecka, brata lub siostry oraz ukochanej osoby. Nie zabraknie również odniesienia do szczególnie ważnych dni w roku jak chociażby Boże Narodzenie czy zbawiennej mocy rytuałów. Poradnik zawiera także rady dla otoczenia, które musi radzić sobie z żałobą bliskiej osoby.

Przyznam, że do wyboru tego tytułu skłoniła mnie ciekawość. Ciekawość dotycząca potraktowania tematu żałoby i porad w tym przedmiocie. Większość ludzi, w tym ja, podchodzi bowiem sceptycznie do takiego rodzaju publikacji. Zapytacie dlaczego? Dlatego, że każdy z nas inaczej przeżywa śmierć drugiego człowieka, trudno więc nam zrozumieć udzielanie rad akurat w tym drażliwym i delikatnym temacie. Okazało się jednak, że książka w swojej istocie jest głęboko refleksyjna. Nie bez znaczenia jest fakt, iż autorka sama doświadczyła bolesnej straty, ma więc swoiste "doświadczenie" w tej materii.

Dość niespodziewanym okazało się poruszenia w rozdziale dotyczącym śmierci partnera lub partnerki, tematu związków homoseksualnych. To dość spore zaskoczenie, a dla osób zainteresowanych cenne rady. Ciekawie został również potraktowany wątek śmierci samobójczych. Na uwagę zasługuje również szata graficzna poradnika oraz wplatane w poszczególne rozdziały, nastrojowe wiersze i obrazy. To dobre połączenie, strofy przy pomocy zdjęć potrafią na chwilę zatopić się w specyficzny nastrój refleksji i melancholii.

Książka "Bez Ciebie. Wsparcie po stracie bliskiej osoby" z pewnością nie uczyni cudu. Cierpienie spowodowane śmiercią kogoś bliskiego nie ominie was za sprawą poradnika. Jednakże, wskazówki w nim zawarte, mogą przyczynić się do zrozumienia pewnych zachowań i nie popełniania błędów w przyszłości.

http://subiektywnie-o-ksiazkach.blogspot.com/

"Tak, jesteśmy bowiem ograniczeni w swych działaniach, nie jesteśmy wszechmocni. Jesteśmy ludźmi świadomymi swych zalet i wad, ograniczonymi przez nasze starania jak i w naszych działaniach, jakkolwiek ogromne by one nie były, a nasze możliwości kształtowania rzeczywistości i wpływania na nią są niewielkie!"Śmierć to jedyna sprawiedliwość na świecie. Nikt z nas nie jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar
360
347

Na półkach: ,

Śmierć jest nierozerwalnie związana z życiem. Każdy z nas się z nią spotyka i każdego z nas ona czeka. Jest to jeden z tych momentów, kiedy przeżywamy największy ból emocjonalny, kiedy nie zawsze umiemy pogodzić się z daną sytuacją.

Freya v. Stulpnagel to matka, która straciła swoje dziecko, straciła część siebie. Kiedy jej syn popełnił samobójstwo, nie potrafiła poradzić sobie z otaczającą ją rzeczywistością. To było przełomowe wydarzenie w jej życiu, porzuciła ona pracę, zrezygnowała z wykonywania zawodu prawnika, na rzecz pomocy innym „osieroconym rodzicom”. Ale nie tylko im, „wspiera rodziny po stracie najbliższych, prowadzi z nimi indywidualne rozmowy, organizuje nabożeństwa żałobne i rocznicowe, a także przygotowuje mowy pożegnalne”.

Książkę tą napisała by pomóc innym pogodzić się ze stratą, by wskazać drogę od żałoby ku nadziei i radości istnienia.

Każdy z nas kogoś w życiu stracił, rodziców, rodzeństwo, dziecko, czy choćby przyjaciela. Każdą z tych osób inaczej się opłakuje, każde odejście jest inne, ale absolutnie nie znaczy to, że mniej cierpimy po stracie męża czy brata, niż rodzica czy dziecka. Ciężko jest się pogodzić ze stratą, i najlepiej wiedzą to ci, którzy stracili najbliższych, to oni znają nasz ból, wiedzą co w danej chwili czujemy. Dlatego w tym ciężkim okresie warto otaczać się przyjaciółmi, rodziną, warto wspierać i przyjmować pomoc.

Autorka w swojej książce opisuje poszczególne etapy żałoby, pokazuje jak można pomóc innym. Ale nie tylko sam moment śmierci jest dla rodziny trudny, bo każde kolejne święta, ważne daty, urodziny, będą nam przypominać o stracie, i z tym również musimy sobie radzić. Nie warto zapominać i udawać, że jest normalnie, warto też rozmawiać o swoim bólu, tak długo jak tego potrzebujemy.

„Olbrzymia bezsilność i bezradność ogarnia wielu ludzi pogrążonych w żałobie. Chciałoby się im pomóc, uczynić coś dobrego, ale nie wiadomo co zrobić i w jaki sposób.” Dlatego właśnie powstała ta książka, ma ona pomóc przede wszystkim osobom pogrążonym w żałobie, ale też bliskim czy przyjaciołom. Nie zawsze przecież wiemy jak się zachować, w obliczu śmierci, straty, jak się zachować mając w gronie bliskich osobę, która straciła ukochanego człowieka.

„Bez Ciebie” to wyjątkowa książka, która pomoże pogodzić się ze stratą, która pokaże, że gdzieś tam jest światełko nadziei, że życie się dla nas nie kończy, i z czasem znów znajdziemy jego sens. Piękne zdjęcia i wiersze, powodują, że książka ta jest niezwykła, i warta nie tylko przeczytania, ale przede wszystkim posiadania!

Śmierć jest nierozerwalnie związana z życiem. Każdy z nas się z nią spotyka i każdego z nas ona czeka. Jest to jeden z tych momentów, kiedy przeżywamy największy ból emocjonalny, kiedy nie zawsze umiemy pogodzić się z daną sytuacją.

Freya v. Stulpnagel to matka, która straciła swoje dziecko, straciła część siebie. Kiedy jej syn popełnił samobójstwo, nie potrafiła poradzić...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1717
736

Na półkach: , , , ,

Tytuł : "Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby"
Autor : Freya v. Stülpnagel
Liczba stron : 152
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii

Śmierć bliskiej nam osoby to tragedia z którą często nie potrafimy sobie poradzić. Gdy umiera ktoś bliski, pierwsze pytanie, jakie sobie zadajemy, brzmi : "dlaczego?". Po szoku i niedowierzaniu, jesteśmy zrozpaczeni i czujemy pustkę.

Autorka książki sama przeżyła tragedię po stracie ukochanego syna. Pisząc swój poradnik, stara się ona przybliżyć nam i pokazać, że ból i przeżywanie żałoby, zawsze odbywa się tak samo. Niektórzy tylko uciekają się do różnych sposobów, aby zagłuszyć ten ból..
Nie ważne jednak, kim była osoba, którą nagle straciliśmy Rozpacz i uczucie pustki zawsze będzie takie samo. I zawsze tak samo będzie boleć.

Wskazówki zawarte w książce mają pomóc przetrwać trudne dni żałoby. Z pewnością wiele osób pokręci głową i nie zgodzi się z dawanymi tu radami. Jednak jak głosi powiedzenie : "Czas leczy rany", a łzy mają oczyszczającą moc, wydaje się w tym przypadku prawdziwe. Jak twierdzi autorka (psychoterapeutka),najlepiej nie przeżywać swojego smutku w samotności, a wyjść do ludzi i znaleźć bratnią duszę, która być może także cierpi po stracie najbliższej osoby.

Śmierć jest odwiecznym cieniem życia i zgodnie z łacińskim : "Memento homo mori" - należy pamiętać, że wszystko kiedyś przemija. Jeśli ktoś z Was uważa, że byłby zainteresowany tą książką, polecam po nią sięgnąć. W końcu nic nie tracimy, a można tylko zyskać.

Opinia opublikowana na moim blogu : http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2013/04/bez-ciebie-wsparcie-po-stracie-bliskiej.html

Tytuł : "Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby"
Autor : Freya v. Stülpnagel
Liczba stron : 152
Wydawnictwo : Studio Astropsychologii

Śmierć bliskiej nam osoby to tragedia z którą często nie potrafimy sobie poradzić. Gdy umiera ktoś bliski, pierwsze pytanie, jakie sobie zadajemy, brzmi : "dlaczego?". Po szoku i niedowierzaniu, jesteśmy zrozpaczeni i czujemy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1205
294

Na półkach: ,

Nie ma na świecie osoby, która przez swoje życie nie straciłaby kogoś bliskiego. Taka strata przez wielu z nas jest w różny sposób odczuwana. Okres żałoby jest na ogół trudny, ciężki do pokonana, wówczas potrzebujemy przyjaciół, rodziny kogoś, kto nam pomoże to przetrwać. Jednak osoby z naszego otoczenia nie zawsze wiedzą jak nam pomóc.


Freya v. Stulpnagel jest jedną z kobiet, która straciła syna i ta strata i żałoba sprawiły, że zrezygnowała ze swojej pracy i zaczęła pomagać ludziom, którzy opłakują stratę bliskich. Napisała także krótką książeczkę pt. "Bez ciebie - Wsparcie po stracie bliskiej osoby".
W książce wspomniała o swoim bólu, trudach żałoby, o tym kto jej najbardziej pomógł i jak wróciła do świata żywych.

Treść w dużej mierze jest refleksyjna. Każda strata jest odczuwana w inny sposób - dzieci po stracie rodziców cierpią inaczej, niż rodzice po sracie dziecka, ale każdy potrzebuje wsparcia i pomocy. Samobójstwo członka rodziny, przyjaciela jest etapem, bardzo ciężkim do przeżycia. Rodzą się pytania, na które nie ma odpowiedzi.
Autorka opisuje poszczególne straty i doradza co trzeba robić, a czego unikać. Kiedy rozmawiać, a kiedy milczeć. Na końcu przekazuje wiele pomocnych wskazówek.

Autorka do podkreślenia nostalgicznego nastroju, jaki rodzi się podczas czytania, wykorzystuje piękne, aczkolwiek smutne i wzruszające wiersze. Wykorzystuje także kilka ciekawych historii, które sama doświadczyła, przeczytała lub usłyszała.

"Bez ciebie - Wsparcie po stracie bliskiej osoby" jest książeczką, z którą warto się zapoznać, wówczas łatwiej jest zrozumieć osobę pogrążoną w żałobie. Dla mnie książeczka okazała się drogowskazem do poznania moich osobistych doświadczeń. Zmusiła mnie to zastanowienia się i ujrzenia minionych tragedii innymi oczami. Do zrozumienia żałoby, którą przeżywają bliskie mi osoby.
Książeczkę polecam.

Nie ma na świecie osoby, która przez swoje życie nie straciłaby kogoś bliskiego. Taka strata przez wielu z nas jest w różny sposób odczuwana. Okres żałoby jest na ogół trudny, ciężki do pokonana, wówczas potrzebujemy przyjaciół, rodziny kogoś, kto nam pomoże to przetrwać. Jednak osoby z naszego otoczenia nie zawsze wiedzą jak nam pomóc.


Freya v. Stulpnagel jest jedną z...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  53
 • Przeczytane
  17
 • Posiadam
  4
 • Chcę w prezencie
  2
 • Moi mali książęta :)
  1
 • Poszukuję
  1
 • 2013r.
  1
 • żałoba
  1
 • Moje ulubione książki
  1
 • Własna biblioteczka
  1

Cytaty

Więcej
Freya v. Stülpnagel Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby Zobacz więcej
Freya v. Stülpnagel Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby Zobacz więcej
Freya v. Stülpnagel Bez Ciebie - wsparcie po stracie bliskiej osoby Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także