Historia Literatury Polskiej - t. 1 Średniowiecze

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia Literatury Polskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: SMS
LonelyBluemoon

Historia Literatury Polskiej - to najbardziej aktualna seria poświęcona wszystkim epokom literackim. W sposób prosty i przystępny przedstawia najważniejsze zagadnienia, jakie istniały w literaturze polskiej od początków piśmiennictwa do współczesności. Jest syntezą najciekawszych zjawisk literackich oraz prądów i kierunków filozoficznych, artystycznych i kulturalnych w dziejach polskiego piśmiennictwa narodowego. Publikacja prezentuje aktualny stan badań. Ciekawe interpretacje najwybitniejszych dzieł literackich rozszerzają w sposób znakomity stan wiedzy na temat polskiej literatury i kultury, co sprawia, że publikacja staje się nieocenioną pomocą dla uczniów i studentów, którzy przygotowują się do egzaminów lub piszą prace naukowe i referaty. Znawcom zaś i koneserom lektura Historii literatury polskiej dostarczy wielu przeżyć natury estetycznej i sprzyja refleksji nad dorobkiem kulturowym wielu pokoleń Polaków. Forma zarysu encyklopedycznego zapewnia sprawny i szybki dostęp do poszukiwanego materiału.

LonelyBluemoon | 2013-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2013