Ostatnia piosenka

The Last Song
978-83-7659-667-9
literatura piękna
Booka

Siedemnastoletnia Ronnie reaguje z niechęcią na informację, że całe lato spędzi z ojcem, z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Trzy lata wcześniej jej rodzice rozwiedli się, a zmęczony robieniem kariery ojciec Ronnie, utalentowany pianista wykładający w konserwatorium Juilliarda, porzucił Nowy Jork i przeniósł się do miasteczka w Północnej Karolinie. Dla zbuntowanej dziewczyny to ciężka próba: przyzwyczajona do zgiełku wielkiego miasta, zakochana w jego nocnym życiu i modnych klubach, musi zmierzyć się z senną atmosferą małej mieściny oraz stawić czoło ojcu, do którego ciągle czuje żal. Czy będzie to najgorsze lato w jej życiu? Wszystko na to wskazuje. Pewnych rzeczy nie da się jednak przewidzieć - na przykład tego, że pozna Willa, przystojnego siatkarza, obiekt westchnień miejscowych dziewcząt, ani tego, że zakocha się z wzajemnością...

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2027
milla | 2019-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2019

Proza Nicholasa Sparksa pod wieloma względami jest niezwykle przewidywalna, co jednak nie odbiera jej uroku. „Ostatnia piosenka” to słodki romans, z elementami powieści obyczajowej zakotwiczony w nurcie literatury chrześcijańskiej, który mogę polecić wszystkim fanonom gatunku – zarówno tym starszym, jak i nastolatkom, którym tytuł szczególnie powinien przypaść do gustu, ponieważ głównymi bohaterami są młodzi ludzie. Powieść Amerykanina jest piękną i subtelną opowieścią o dojrzewaniu, pasji, przebaczaniu i poszukiwaniu Boga w codziennym życiu (zwykle nie lubię epatowania religijnością i wiarą w literaturze, ale Sparks jest jednym a autorów, który potrafi poprowadzić ten wątek w bardzo subtelny i naturalny sposób tak, by nie przytłaczał on czytelnika). Historia Ronnie i jej bliskich autentycznie mnie wzruszyła, doprowadzając do łez, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ponieważ główny plot twist był dla mnie oczywisty niemal od samego początku lektury. Choć przewidziałam pewne...

dzolson | 2019-07-03

Ta książka porywa serce. Wpierw obejrzałam film, zazwyczaj jest tak, że ciężko jest przebrnąć przez książkę, ponieważ ma się jeden konkretny obraz wydarzeń i postaci w głowie. Z tą książką tak nie było. Uważam, że ekranizacja nie umywa się do książki. Serdecznie polecam samemu się przekonać :)

Littlealexi | 2019-05-30

Moja ulubiona! Cudowna historia zawierająca wiele wątków. Rozkłada na łopatki i doprowadza do łez. Co najmniej raz w roku do niej wracam. Uwielbiam!

Melania1987 | 2019-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

Nie ma co porównywać książki do filmu.

Książka jest o niebo lepsza. Bardzo miło spędziłam przy niej czas.

Maria | 2019-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Bajecznie | 2019-04-18

Szczerze to bardziej spodobał mi się film na podstawie powieści, był bardziej dojrzały i przedstawiony w realnym świetle. Książka była ok, ale według mnie napisana stylem typowo młodzieżowym. Ogólnie polecam, bo jednak historia piękna.

anetixxx22 | 2019-04-01
Przeczytana: 22 lutego 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wakacyjna miłość, letni romans, ciężka choroba, przebaczenie, niebezpieczeństwo, ktoś komu można zaufać i ktoś kogo można pokochać. Która z nas kobiet, by tego nie chciała? Czar, który rzuca ta książka jest niesamowity i potężny. Bardzo dawno żadna z książek nie poruszyła mnie aż do łez, a także nie pokazała pewnej prawdy o życiu. Od razu uprzedzam, że to nie jest kolejna pełna sztuczności historyjka, ale coś więcej. Może nie każdy ją zrozumie i doceni już od początku, ale gdy poświęci jej trochę skupienia, gwarantuję, że odnajdzie kawałek siebie w całej tej historii. Mam na myśli książkę pt. Ostatnia piosenka. Stworzył ją pisarz Nicholas Sparks, nad którego książkami na pewno jeszcze się pochylę.
Główną bohaterką jest pewna buntownicza, jak na jej wiek przystało, nastolatka imieniem Ronnie. Wydaje się być lustrzanym odbiciem typowej w naszych czasach 17-nastolatki, ale czy na prawdę taka jest? W swoim życiu dużo przeżyła, w tym bolesne dla niej i jej młodszego brata (Jonah)...

sus3l3k | 2019-03-13

Moja pierwsza książka tego autora słyszałam wiele pozytywnych opinii inie zawiodłam się. Pięknie opowiedziana historia - możemy sami odpowiedzieć sobie napytanie ile jesteśmy w stanie wybaczyć drugiej bliskiej nam osobie. Poznajemy trudne relacje ojciec córka, ojciec syn. Czy mimo wszystko jesteśmy w stanie zapomnieć i wybaczyć? Wyciskacz łez

Mała_Mi | 2019-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2019

Przeczytałam, płakałam,
Przez prawie całą książkę myślałam że tym złym w rodzinie jest ojciec. Zdziwiłam się, że było inaczej.
Relacja ojciec - syn, bardziej mnie wzruszyła niż pozostały bieg wydarzeń.
Miłość, przeznaczenie, druga szansa..
Sparks jest mistrzem z tych klimatach.
❤️❤️ Uwielbiam!

Perriele_rebel | 2019-02-18
Przeczytana: 16 lutego 2019

Niesamowicie spodobały mi się dialogi pomiędzy poszczególnymi bohaterami, naprawdę przyjemnie się to czytało. Historia bardzo intrygująca, tajemnicza, a zarazem tak prosta. Książka napisana z oklepaną fabułą, ale jak napisana! Nie nudziła, mimo że przez jakąś połowę opowieści nie działo się nic wielkiego. W pewnym momencie bardzo zadziwia, bo czytelnik nie spodziewa się takiego zwrotu akcji. Lekka i idealna na wolne wieczory. Koniec, jakiego można było się spodziewać, ale napisany w piękny sposób.
Zwraca uwagę na ważne sprawy, rodzinę i dorastanie. Bardzo życiowa książka i myślę, że każdy znalazłby w niej cząstkę siebie.