Protokół dyplomatyczny i ceremoniał państwowy II RP

Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
magdad

W kilka lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości zrodziła się myśl, by opracować dokument obejmujący wszystkie elementy ceremoniału i etykiety stosowanej przez instytucje państwowe. Prezentowane w tomie Przepisy protokolarne, ceremonialne i etykietalne II RP stanowią pomnik polskiej sztuki dyplomacji. Jest to oryginalnie polskie dzieło, korzeniami swymi tkwiące w tradycji nowożytnej...

Prezentowane w tomie Przepisy protokolarne, ceremonialne i etykietalne II RP stanowią pomnik polskiej sztuki dyplomacji. Jest to oryginalnie polskie dzieło, korzeniami swymi tkwiące w tradycji nowożytnej dyplomacji europejskiej.

Książka otrzymała nagrodę Jury oraz nagrodę internautów w plebiscycie "Historia zebrana" na najlepsza książkę historyczną wiosny 2011.
Książka zdobyła pierwsze miejsce w głosowaniu internautów w ramach akcji "Poleć książkę premierowi".

źródło opisu: www.pism.pl

źródło okładki: www.facebook.com/Wydawnictwo.PISM

magdad | 2013-01-30

Wspaniała lektura nie tylko dla miłośników historii dyplomacji. Bardzo dobry i ciekawy wybór źródeł. O tym, ze książka nie jest nudnym zbiorem dokumentów, a interesującą lekturą świadczy najlepiej uznanie internautów w plebiscycie "Historia zebrana 2011"

kjam93 | 2017-07-13
Tu ITeraz | 2016-05-20