Wszechświat

Tłumaczenie: Hanna Turczyn-Zalewska
Wydawnictwo: Świat Książki
The way the universe works
Sławosz

Jak wygląda wiosna na Marsie? Z czego zbudowane są gwiazdy? Co to jest "czarna dziura"? Książka przybliża podstawową wiedzę na temat kosmosu, od teorii powstania i kształtu wszechświata, przez planety, gwiazdy i galaktyki, po historię badania przestrzeni kosmicznej i wynalazki, z którymi stykamy się na co dzień. Wspaniałym uzupełnieniem przystępnego wykładu są zdjęcia, wykonane m.in. przez teleskop Hubble'a i zestaw sześćdziesięciu prostych doświadczeń, możliwych do wykonania przez każdego, przybliżających prawa fizyczne, obowiązujące we wszechświecie. Dla dzieci od lat 10.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/