Dolina Zagubionych

Okładka książki Dolina Zagubionych Emily Rodda
Okładka książki Dolina Zagubionych
Emily Rodda Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Pas Deltory (tom 7) fantasy, science fiction
Pas Deltory (tom 7)
Deltora Quest: The Valley of the Lost
Egmont Polska
2013-01-23
2013-01-23

Mam trochę mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Z jednej strony akcja ciągnęła się trochę nudno, ale gdy doszłam do centrum wydarzeń - tajemnica goniła tajemnicę w towarzystwie zaskoczenia i napięcia jak to wszystko się skończy.

Podobała mi się bez wątpienia bardziej niż tom poprzedni, ale nie zmienia to faktu, że męczy mnie już to, jak bardzo te książki są pisane na jedno kopyto. Już od kilku tomów mam wrażenie, że czytam ciągle to samo, tylko w innym miejscu.

Ale podobał mi się plot twist pod koniec (:

Ale podobał mi się plot twist pod koniec (:

Fajna powieść z zagadką, no i kamienie.

Fajna powieść z zagadką, no i kamienie.

Zdecydowanie moja ulubiona czesc z serii!!

Zdecydowanie moja ulubiona czesc z serii!!

Odgadywanie zagadki,pustelnik to najbardziej.Mi się podobało z tej książki.
Fajna fantasty

Odgadywanie zagadki,pustelnik to najbardziej.Mi się podobało z tej książki.
Fajna fantasty

Lubię książki, które potrafią mnie zaskoczyć, ta którą właśnie opisuję do nich należy. Nie chcę psuć frajdy innym i zdradzać szczegóły ale zdecydowałam się wyjawić troszeczkę. Najbardziej ze wszystkiego zaskoczyło mnie rozwiązanie zagadki i to co stało się na ostatnich stronach książki, kiedy Lief, Barda i Jasemine spotkali mędrca. Bardzo podobała mi się zagadka i Tora. Pomysł z nazwaniem potworów był wspaniały (Pycha, Chciwość, Nienawiść i Egoizm). Polecam i jak na razie "Dolina Zagubionych" jest dla mnie najlepszą częścią Pasa Deltory.

Aby Pas Deltory odzyskał magiczną moc, potrzeba odnaleźć dziedzica tronu i ostatni kamień - diament. Tym razem jednak przed naszymi bohaterami jest zagrożenie, którego się nie spodziewali...

Z każdą częścią jest coraz lepiej, tu mamy do czynienia z ogromem zagadek, których trochę brakowało w poprzednich częściach. Początek nie zapowiada się ciekawie, a akcja w Torze w ogóle nie przypadła mi do gustu. O ile bardzo lubię podstać Daina, tak tu z początku zachowuje się jak głupie dziecko. Zupełnie na odwrót jest z Doomem, którego ogólnie nie lubię, ale po poznaniu jego historii trochę się do niego przekonałam. Gdy tylko bohaterowie schodzą do Doliny Zagubionych akcja wspaniale się rozkręca. Bardzo podoba mi się Gra, a także to jak wszystko jest w niej logiczne, a ostateczny zwrot akcji niezwykle mnie zaskoczył. Jednak to co stało się z toranami było troszkę głupie, jakby autorka nie potrafiła połączyć tych dwóch faktów i napisała byle co, żeby tylko szybko zakończyć tą część. Ogólnie jednak nie jest tak źle, gdyż w końcu wszystko zaczyna się łączyć w logiczną całość.

Zdecydowanie i bez wahania stwierdzam, że jest to najciekawsza książka z całej serii o tytułowym Pasie Deltory. Sporo tajemniczości, odrobina fantastyki oraz zagadki. Nie wyszło źle.

Extra fantaza!!!

Extra fantaza!!!