Dolina Zagubionych

Cykl: Pas Deltory (tom 7)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Deltora Quest: The Valley of the Lost
Versatile

Lief, Jasmine i Barda zgromadzili już niemal wszystkie klejnoty potrzebne do odtworzenia Pasa Deltory. Ostatni z nich jest ukryty w owianej grozą Dolinie Zagubionych. Po drodze przyjaciele odwiedzają starożytne miasto Tora i poznają jego smutną tajemnicę. W końcu, pokonawszy liczne przeszkody, docierają do celu podróży, gdzie spotykają okrutnego i przebiegłego Strażnika Doliny. Aby zdobyć klejnot i ujść z życiem, muszą wykonać niezwykle trudne zadanie, które przed nimi postawił.

źródło opisu: opis z tyłu książki

źródło okładki: książki.wp.pl

wiejskifilozof | 2017-04-21

Odgadywanie zagadki,pustelnik to najbardziej.Mi się podobało z tej książki.
Fajna fantasty

Shila | 2015-07-02

Lubię książki, które potrafią mnie zaskoczyć, ta którą właśnie opisuję do nich należy. Nie chcę psuć frajdy innym i zdradzać szczegóły ale zdecydowałam się wyjawić troszeczkę. Najbardziej ze wszystkiego zaskoczyło mnie rozwiązanie zagadki i to co stało się na ostatnich stronach książki, kiedy Lief, Barda i Jasemine spotkali mędrca. Bardzo podobała mi się zagadka i Tora. Pomysł z nazwaniem potworów był wspaniały (Pycha, Chciwość, Nienawiść i Egoizm). Polecam i jak na razie "Dolina Zagubionych" jest dla mnie najlepszą częścią Pasa Deltory.

Tetiisheri | 2013-02-08
Przeczytana: 03 lutego 2013

„Klejnoty składające się na Pas Deltory – ametyst, topaz, diament, rubin, opas, lapis-lazuli i szmaragd – zostały skradzione, żeby umożliwić Władcy Mroku podbicie Królestwa Deltory. Dopiero ich odnalezienie i ponowne osadzenie w pasie umożliwi odszukanie prawowitego następcy tronu i zrzucenie tyranii Władcy Mroku.”

W misji szesnastoletniemu Liefowi pomagają Barda – były żołnierz oraz półdzika dziewczyna, którą Lief poznał w puszczy – Jasmine. Zdobyli już sześć klejnotów. A teraz wyruszają w kolejną podróż po ostatni siódmy kamień, który znajduje się w Dolinie Zagubionych. Jak będzie przebiegała ich wyprawa i jakie niebezpieczeństwa staną im na drodze?

,,Dolina zagubionych” to już moje siódme spotkanie z serią ,,Pas Deltory”. Seria nadal utrzymana jest na tym samym poziomie. Autorka nadal korzysta ze znanych mi już metod zaciekawienia czytelnika, jakie stosowała w poprzednich tomach serii. Książka niestety jest niewielkiej objętości, przez co opowieść o Liefie i jego...

TalaZ | 2013-04-28
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Emily Rodda to pseudonim australijskiej pisarski – Jennifer Rowe, która w Polsce znana jest dzięki młodzieżowej serii fantastycznej – Pas Deltory. Dolina zagubionych to już siódmy, a zarazem przedostatni tom tegoż właśnie cyklu.

Lief wraz z Bardą wyruszyli z Del w niebezpieczną, ale jakże ważną podróż. Od jej powodzenia zależy dalsza przyszłość i wolność całej krainy. Muszą bowiem odnaleźć wszystkie siedem kamieni wchodzących w skład magicznego pasa, dzięki któremu prawowity władca będzie miał możliwość pokonać Władcę Mroku, który podstępem zawładnął Deltorą.

W trakcie pierwszej przygody do ich dwójki dołącza Jasmine wraz z dwójką jej przyjaciół – malutkim zwierzątkiem Filli oraz czarnym krukiem Kree. Dziewczyna wychowała się w złowrogich Puszczach Milczenia, gdzie w najciemniejszym ich sercu mroczny strażnik pilnuje pierwszego z siedmiu kamieni – złocistego topazu.

Od tamtej pory podróżują do najmroczniejszych miejsc w całej Deltorze, aby odzyskiwać kolejne klejnoty – rubin,...

iza122 | 2013-01-29

"Pas Deltory" - Dolina Zagubionych, to już siódma część opisująca podróż trójki wędrowców - Liefa, Jasmine i Barda.

Pas Delory jest już prawie ukończony, brakuje tylko jednego kamienia. Aby go zdobyć śmiałkowie muszą odwiedzić Dolinę Zagubionych i zmierzyć się z jej strażnikiem. Podróż jest pełna trudności, przeszkód, jednak uczestnikom wyprawy sprzyja szczęście.

"Pas Deltory - Dolina Zagubionych" to kolejne przygody trójki młodych wędrowców, którzy pokonują trudności, aby zebrać wszystkie kamienie. Ich podróż jest pełna przygód, znajomych twarzy oraz poznają nowe fakty, które mogą im poznać w dalszej wędrówce.
Tym razem czytelnik poznaje skutki chciwości, egoizmu i samolubności. Autorka pokazuje inne drogi, którymi można kroczyć i nie popełniać niegodziwych czynów. Pokazuje także spryt i złe strony ludzkiej osobowości.

Kolejna część zawiera w sobie ciekawe wątki, treść pochłania. Nie jest to zwykła historia, a niesie przekaz czytelnikowi. Szczególnie treść adresowana jest do...

RobbVM | 2014-12-31

Aby Pas Deltory odzyskał magiczną moc, potrzeba odnaleźć dziedzica tronu i ostatni kamień - diament. Tym razem jednak przed naszymi bohaterami jest zagrożenie, którego się nie spodziewali...

Kiti | 2013-02-06

Emily Rodda to pseudonim australijskiej pisarki Jennifer Rowe, która była porównywana z J.K. Rowling. Do tej pory napisała już ponad 50 pozycji.

Bohaterowie musieli poruszać się nocą, aby nie zostać zauważonymi. Zaważyli most, którym można było dostać się do Tory. Nieopodal znajdowało się stado kóz, jednak zauważyli, że tak naprawdę byli Olsami, którzy czyhali na ich śmierć. W porę udało im się to zauważyć, dzięki czemu uniknęli niebezpieczeństwa. Niedługo potem zauważyli także Daina, który miał być oddany, jako zdrajca Szarej Straży. Udało im się go uwolnić, a następnie dotrzeć drogą morską do Tory. Nie zastali tam jednak żadnego mieszkańca, wszyscy musieli opuścić miasto z powodu zdrady. Pojawili się tam także Doom i Neridah, jego wspólniczka z ruchu oporu. Dain postanowił wrócić z Doomem, natomiast dziewczyna podobno chciała dostać się do domu. Miała maszerować z nimi kilka dni, jednak nie mogli się jej pozbyć. Niedługo mieli dotrzeć do Doliny Zagubionych, nie chcieli, aby...

alisha90 | 2013-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

"Pas Deltory" napisany przez Emily Rodda, często nazywany jest australijską odpowiedzią na Harrego Pottera. Został przetłumaczony na 29 języków i osiągnął sprzedaż ponad 15 milionów egzemplarzy.

"Oto moi pupile, moi kompani. (...) Nazywają się: Pycha, Egoizm, Nienawiść i Chciwość. (...) Bo choć każdy ma jedną z tych przywar, które wymieniłem, to żaden nie nosi nazwy odpowiadającej jego wadzie. Potwór Chciwość nie jest chciwy, Pycha nie jest pyszny, Egoizm nie jest samolubny. Nienawiść też nie jest samolubny, o nie. Co najważniejsze, nigdy w życiu nikogo nie nienawidził."

Trójka przyjaciół po zwycięskiej walce w Labiryncie Bestii zmuszona jest podróżować po zmroku, żeby nie rzucać się w oczy potworom. Władca Mroku wie już, że trzech wędrowców usiłuje odnaleźć ukryte klejnoty z Pasu Deltory. Nie wie jednak, jak niewiele im zostało do ukończenia misji. Po drodze do miejsca ukrycia ostatniego klejnotu, udali się także do Tory. Niestety okazało się, że jej mieszkańcy przed laty...

Angie Wu | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Od dawna przeczuwałam, że to się wydarzy. Byłam wręcz przekonana, że do tego dojdzie. Poprzednie tomy serii o Pasie Deltory oceniałam przeciętnie, bo choć wiele się w nich działo, to tak naprawdę fabuła książki pozostawiała wiele do życzenia. Tym razem było inaczej. Nareszcie, po długim oczekiwaniu, otrzymałam zadośćuczynienie w postaci siódmego tomu pt.: "Dolina Zagubionych".

Lief, Jasmine i Barda są już blisko skompletowania Pasa Deltory. Zdobyli już sześć kamieni, a teraz czeka ich podróż po siódmy, nieskazitelny diament ukryty gdzieś w Dolinie Zagubionych. Tak jak to było w przypadku pozostałych klejnotów, i ten pilnowany jest przez niebezpiecznego Strażnika. Jakie trudności napotkają po drodze nasi dzielni bohaterowie i z czym przyjdzie im się zmierzyć, by zdobyć diament? Tego dowiecie się z lektury "Doliny Zagubionych", przedostatniej części serii autorstwa Jennifer Rowe alias Emily Roddy.

To już siódme spotkanie z bohaterami powieści. Niewiele się zmienili, bowiem autorka...

Kate | 2014-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 15 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z każdą częścią jest coraz lepiej, tu mamy do czynienia z ogromem zagadek, których trochę brakowało w poprzednich częściach. Początek nie zapowiada się ciekawie, a akcja w Torze w ogóle nie przypadła mi do gustu. O ile bardzo lubię podstać Daina, tak tu z początku zachowuje się jak głupie dziecko. Zupełnie na odwrót jest z Doomem, którego ogólnie nie lubię, ale po poznaniu jego historii trochę się do niego przekonałam. Gdy tylko bohaterowie schodzą do Doliny Zagubionych akcja wspaniale się rozkręca. Bardzo podoba mi się Gra, a także to jak wszystko jest w niej logiczne, a ostateczny zwrot akcji niezwykle mnie zaskoczył. Jednak to co stało się z toranami było troszkę głupie, jakby autorka nie potrafiła połączyć tych dwóch faktów i napisała byle co, żeby tylko szybko zakończyć tą część. Ogólnie jednak nie jest tak źle, gdyż w końcu wszystko zaczyna się łączyć w logiczną całość.