Pas Deltory. Grota Mrokena

Emily Rodda Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Pas Deltory (tom 9) literatura dziecięca
Cavern of the fear
Pas Deltory (tom 9)
literatura dziecięca
Janusz Maćczak
młodzieżowa fantasy

Super ten Mroken,dobrze opisany.
A książka ? Dla mnie cudo.

Cóż, piszczałka ma pokonać Pana Ciemności? Trochę to naciągane, przynajmniej dla mnie. Moim zdaniem ta toranka, którą Lief przywiózł do pałacu wcale nie będzie jego żoną. Ja to czuję. Będzie nią Jasemine, chyba. Mam mnóstwo przeczuć i wybieram się na poszukiwania następnej części.

Z tym tomem rozpoczyna się, że tak to ujmę "druga seria" o Deltorze. Władca Mroku został przegnany na Mroczne Ziemie, lecz ciągle snuje plany powrotu. Jedyną bronią zdolną go pokonać, jest pirrańska piszczałka, która dawno temu zaginęła. Czy Liefowi, Bardzie i Jasmine uda się ją odzyskać?

W tym tomie miałam wrażenie , że poznaje nowego bohatera -Lief całkiem inny ,niż w poprzednich tomach..Nie podoba mi się ta zmiana.

Podoba mi się jak nowa fabuła jest połączona z takim samym zamysłem poprzednich części. Początek jest świetny, gdy powoli jesteśmy wprowadzani w pałacowe życie Liefa i jego przyjaciół. Troszkę nie przypadł mi do gustu nowy, drętwy charakter głównego bohatera, choć pod koniec książki się zrekompensował. Uwielbiam również, te wstawki z "Kronik Deltory", choć momentami...

Dziś mam dla Was hity! Niedawno okazało się, że seria "Pas Deltory" doczekała się kontynuacji! Jestem tym faktem niezmiernie uradowana. Znów mogłam zatopić się w świat przygód Liefa, Bardy i Jasmine.

Dla przypomnienia, "Pas Deltory" to seria stworzona dla troszkę młodszej młodzieży przez Emily Rodda czyli Jennifer Rowe. Jest to "australijska odpowiedź" na Harrego Pottera,...

• Chcę w prezencie
  • Fantasy