Umiejętność obcowania z ludźmi

Wydawnictwo: StudioEMKA
poradniki

Umiejętność obcowania z ludźmi to spośród wszystkich talentów ten, który przynosi największą satysfakcję. Dobre kontakty z innymi przesadzają o jakości twego życia zawodowego, rodzinnego i towarzyskiego. Wiedza oraz metody prezentowane w tej książce, znacznie ułatwią Ci kontaktowanie się z innymi ludźmi. Wprowadź to w życie!

Niebieska | 2016-10-12
Na półkach: Przeczytane, PSYCHOLOGICZNE
Przeczytana: 12 października 2016

Bardzo konkretna, zwięzła i czytelna książka. Oparta na przykładach zastosowania opisanych metod.

Sławomir | 2016-01-05
Przeczytana: 07 września 2015

40 stronicowa książka przeczytana jednym tchem. Sam nie wiem do jakiej kategorii ją zaliczyć, horror, czy raczej kryminał. Zawarte w niej metody i przykłady technik manipulacji społeczeństwem oraz sposoby wpływania na drugiego człowieka w celu osiągnięcia zamierzonego efektu lub korzyści materialnej przyprawiają o gęsią skórkę. Sukces ma wiele twarzy. Zresztą dodany przeze mnie cytat mówi sam za siebie.

klaudynka | 2014-12-20
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Książka przypomina przydługawy artykuł, z wypunktowanymi pewnymi zasadami z krótkim opisem. Są to raczej truizmy, które wszyscy znamy, a nie wszyscy o nich zawsze pamiętają. Moim zdaniem rady mają zastosowanie raczej tylko w przypadkach, kiedy mamy styczność z ludźmi nie mającymi większego znaczenia dla naszego życia, gdyż jak przyjaźnić się z kimś, kto tylko wiecznie potakuje?

Edyta Zając | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

Tę książkę przeczytałam błyskawicznie - czyta się ją świetnie, jest konkretna i napisana tak, aby kolejne zasady "obcowania z ludźmi", mogły być szybko wprowadzone w życie. Z jednej strony to świetna lektura dla osób, które potrzebują wsparcia i nowych wiadomości związanych z budowaniem relacji. Z drugiej strony: dla osób, które pracują od dawna nad sobą to idealne przypomnienie podstawowych zasad. Świetna!

Robin | 2012-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 07 marca 2012

Nie za bardzo zgadzam się z tym, że kluczem do sukcesu jest zgadzanie się z każdym, potakiwanie, nie zgłaszanie sprzeciwu i tylko słuchanie. Prawda jest taka, że nie lubimy ludzi, którzy nie mają nic do powiedzenia ani własnego zdania. Poza tym, gdyby każdy wziął to do siebie i tylko słuchał, to nikt by nic nie mówił..

Zdanie: "Nie jest ważne, co Ty chcesz powiedzieć. Ważne jest to, co słuchacze chcą usłyszeć" kompletnie do mnie nie przemawia a wręcz śmierdzi wazeliniarstwem i obłudą.

Podsumowując, to nie jest dobry poradnik.