Bajki wiatru południowego

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Anna

źródło okładki: własne

charu | 2015-05-02

Kolejna książka z dzieciństwa, do której mam sentyment. To zbiór opowiadań-baśni bardzo pouczających i momentami dość smutnych. Najbardziej zapadła mi w pamięć opowieść o człowieku, który pewnego dnia znajduje tajemniczy worek pełen masek. Niestety maski wrastają w prawdziwą twarz mężczyzny i żadną miarą nie da się ich pozbyć a można jedynie zmieniać. Mężczyzna staje się niewolnikiem obcej twarzy, której na próżno usiłuje się pozbyć i dopiero wtedy docenia własną. Każda z tych opowieści miała głębokie, dość smutne przesłanie, ale też bardzo ważne. Życzyłabym sobie takich książek jako obowiązkowe lektury.

MissTurnusu | 2017-02-22
Przeczytana: 15 marca 2017