Misja

Maszynopis
1998-01-01
1998-01-01
Robert Śmiglarski, Tomasz Chałko

To książka, która zmienia myślenie. Obala Biblie i wiedzę na temat świata, jaką znamy. Główny bohater opisuje swoją historię, kiedy to został zabrany w podróż na inną planetę. Obywatele stamtąd opowiadają mu, jak bardzo Ziemia idzie w złym kierunku. Nasza planeta potrzebuje rozwoju duchowego, a obecnie naszym Bogiem jest pieniądz. Pora się zmienić ludzkości! A przede wszystkim przeczytać tę książkę!

Niebywała relacja. Zachwycająca fabuła książki-wywiadu z przedstawicielami obcej cywilizacji z Planety TJEHOOBA.
Mam kilka zastrzeżeń: Co z kwestią Dylatacji czasu? I czy przyspieszenie prędkości pojazdu kosmicznego może być tak wielkie? Dlaczego nie zestarzeli się Ziemianie podczas takiej podróży Michela na planetę TJEHOOBA? Powinni powymierać przy tak wielkiej Dylatacji czasu i przemierzonej odległości. Michel nie miał prawa wrócić na Ziemię taką jaka była przed jego wylotem na TJEHOOBĘ. Czy natura Światła może być tak prosto wytłumaczona jak w relacji THAO? Dla mnie to zwyczajnie ciut prostackie uproszczenie. Poza tym książka zachwycająca i cudownie odklejona od naszych realiów. Polecam gorąco.

Przykro mi ale mnie nie przekonuję. W trakcie czytania wyłapywałam nieracjonalne sytuację. Ich tłumaczenie wcale mi nie rozjaśniło wizji innych cywilizacji. Trochę religii, trochę technologii, trochę historii. Wszystko wymieszane z reinkarnacja osiągania pewnych poziomów rozwoju. Chyba liczyłam na coś więcej....

Przeczytałem ponieważ została mi polecona. Daję szanse [prawie] każdej książce, tak też było w tym przypadku.

Daleko mi to wiary w historię, która została w tej książce opisana. Jednak jest w niej pewna wartość. Fakt jak wielu ludzi zatraca się brnąc tylko w jednym kierunku, zaniedbując inne wartości - jest widoczna. Tutaj zostało to napisane, trochę drętwo, ale jednak.

W zasadzie tyle.

W...

Misja ewangelizacyjna świadków Tjehouby,stare odpady new age znów ktoś próbuje sprzedać,tym razem u nas bo na zachodzie jeleni jest za mało a w Polsce klientela doskonała,łyknie wszystko bez popitki jak pelikan.Polecam obejrzeć film Misja - kulisy manipulacji.

Jestem po 40 stronach Misji i pierwsze wrażenie to infantylizm i tanie SF. Przebrnę do końca z obowiązku. No ale mrówki jak krowy? Sorry...Żeby nie było, absolutnie wierzę w pozaziemskie cywilizacje, sam miałem incydent który przemilczę, bo błahy. I nie wierzę że Obcy rozumni to muszą być humanoidalne istoty. Bardziej by mnie wciągnęła książka w formie reportażu a nie powieści. Nie daję wiary tej relacji.

Przeczytałam, bo myślałam, że to będzie ciekawe SF. Owszem, pomysł rodem z SF - podróż w galaktyce - ale nie ciałem, tylko duchem. Może gdybym akurat była na innym etapie życia i miała inne samopoczucie, umiałabym się w tę książkę wciągnąć, ale niestety. Nie twierdzę, że jest zła, po prostu nie dla mnie. Irytował mnie też język.

Jedno trzeba przyznać . Jest to książka inna niż wszystkie. Jak tu już poprzednio zauważyło kilku komentujących, sporo jest w niej nielogiczności. No ale to w końcu jest SF. Napisana sprawnym i przystępnym językiem . Czytałem ją z ciekawością , czekając npo każdej kartce co też teraz autor wymyśli. Wyobraźnie miał naprawdę dobrą .

Pozycja trudna do oceny. Autor opowiada o swojej przygodzie gdy wysoko rozwinięci ludzie zabrali go na swoją planetę i przekazali mu różne informacje o wszechświecie, zamieszkujących je istotach oraz o ludziach i naszym świecie teraz i w przeszłości. To nie powieść s-f tylko relacja o wydarzeniach, które miały ? miejsce. No i właśnie mało kto wierzy, że tak rzeczywiście było bo to dużo więcej niż różne relacjonowane przypadki spotkania UFO. Natomiast wartości przekazywane w książce są jak najbardziej pozytywne i trafnie diagnozują zły kierunek w jakim zmierza nasz gatunek. Obca cywilizacja dała autorowi misję żeby zapisał i rozpowszechniał ich przekaz całej ludzkości co przez wiele lat starał się robić on sam i jego współpracownik. Czy jest to skuteczne ? To już każdy musi ocenić sam, ja niestety, widząc co się dzieje dookoła nas, mam smutne przeświadczenie, że nie.

Do takich książek trzeba dojrzeć. Trzeba otwartego serca i otwartego umysłu, żeby je przyjąć. Ta książka może zmienić Twoje życie, ale tylko jeżeli na to pozwolisz. Ważna cegiełka w rozwoju świadomości ludzkości. Esencja duchowa niesamowita. Przeczytałem w ekspresowym tempie. Jeżeli szukasz wyjątkowej książki to zdecydowanie masz tutaj coś mega urzekającego swoim pięknem i bogactwem treści. Nie ma wielu relacji o wizytach na innych planetach. Możesz w to nie wierzyć, ale duchowy przekaz jest nie do podrobienia. Pokrywa się również z wiedzą Plejadian. Polecam z ręką na sercu

• Tajemnice, kosmos - ufo - zjawiska paranormalne, s-f
  • Autobiografie, wspomnienia, pamiętniki, reportaże