Thiaoouba Prophecy
Zoey

źródło okładki: zdjęcie autorskie

throughblackglass | 2019-02-05
Przeczytana: 02 maja 2006

Książka ta zdaje się być niewiarygodna na wielu polach. Abstrahując od absurdu, jakim jest podróż autora na inną planetę i spotkanie z obcą cywilizacją. Nieścisłości historyczne i naukowe, jak i logiczne błędy dają się we znaki równie mocno, co niekompetencja autora. Można by pomyśleć, że ostały się chociaż jego poglądy i system filozoficzno-moralny, ale i tu nie jest spójnie. Pozostaje mi dać 2 gwiazdki za nadajacą się do czytania fantastykę.

justyna55 | 2019-01-03

Czytam opinię o tej książce i nie dowierzam?! Wszystkie osoby, które pozwoliły sobie na wystawienie komentarza, czytają bez zrozumienia... Książka nie jest jedynie o kosmitach, ale przede wszystkim o nas. O tym co może nas zniszczyć: pieniądze, politycy, media, zanieczyszczenia, hałas. I jestem w szoku, że żadnemu czytelnikowi, który wystawił opinie nie chciało się odpalić wyszukiwarki i sprawdzić choćby jednej informacji na temat technologii, badań itp. aby napisać rzetelny komentarz. Portal ten zaczyna tracić sens, gdyż ludzie zaczynają pisać byle co, aby mieć chociaż jeden "like". Ale wracając do sedna...Autor napisał tą książkę w latach 80. a technologię, zjawiska, badania dotyczące niektórych kwestii, odkryte zostały parę lat temu, albo całkiem niedawno. Zabierając się za tą książkę, miej drogi czytelniku w pobliżu wyszukiwarkę i chęci do potwierdzania tych faktów. Sama wiara nie wystarczy, jak sam autor wielokrotnie wspominał w tej książce, ale jak widać z komentarzy, wielu...

lukaszra | 2017-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2017

świetna !! jeśli autor to wymyślił ,,,, to jest naprawdę świetnym pisarzem ,,,powtarzam jeśli ,,,

JDM | 2017-09-28
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 28 września 2017

W zasadzie żadne z informacji zawartych w książce nie pokrywają się z dostępnymi przekazami (E. Cayce, H. P. Błavacky itp.) i mitologiami (np. sumeryjska). Prezentowane systemy „moralno-duchowe” są nieścisłe i w zasadzie sprzeczne same w sobie. Brakuje bardzo wielu wątków, które dla człowieka jakkolwiek zaznajomionego z tematem, są oczywiste. Co do opisu technologii, to nie mam odpowiedniej wiedzy, aby się wypowiedzieć, ale dla czytelnika poszukującego strawy duchowo-kosmologicznej – zdecydowanie odradzam, szkoda czasu.

Yoasiczka | 2017-03-24
Przeczytana: listopad 2016

Książka daje dużo do myślenia.

Roman Fronczynski | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Ciężko mi cokolwiek napisać na jej temat. Na początku brzmi bardzo niewiarygodnie i już nie chodzi głównie o to w jaki sposób autor został zabrany przez Obcych na planetę TJehoobie. Same opisy powstania Świata rzucają inne światło na to co wydarzyło się miliony lat temu. Chciałoby się powiedzieć co książka to inna wizja powstania Ziemi, czy cywilizacji na niej żyjących.
W książce autor opisuje również powstanie i znikniecie kontynentów Mu i Atlantydy, pierwszych ludzi na Ziemi, powstanie rasy Żydów, wspomina nieco o Mayach i Aztekach oraz porusza kwestię życia i śmierci Chrystusa.
Mimo, że podczas czytania większość treści tej książki da się zaakceptować, to jednak czasami wydaje się ona bardzo niewiarygodna. Ocena tych opisów nie należy do mnie, nie chciałbym też ich negować, są po prostu jedną z wizji otaczającego nasz Świat. Być może kiedyś dowiemy się jak naprawdę było i ile prawdy przedstawił nam Michael Desmarquet.

Aryman | 2016-03-13

nr 1 dla mnie w tematyce obcych cywilizacji :] wydaje mi się, książka jest tak skonstruowana, że zaciekawia nawet ludzi nie w temacie, aczkolwiek ci wykazują się na ogół ignorancją i zaprogramowaniem :)

jocisko | 2016-01-23

Miła książka, ale w niektórych momentach nie czułam tych obcych cywilizacji :) Raczej jako ciekawostka niż ufologiczna.

Alex z PorozmawiajmyTV poddany sesji hipnotycznej został zapytany o tę książkę. Widząc wszystko z perspektywy swojego wyższego Ja powiedział, że "nie jest ważne czy wszystko w tej książce to prawda, ale bardzo dobrze się stało że taka książka powstała". Właśnie ta wypowiedź zaintrygowała mnie do tego stopnia, że zdecydowałem się przeczytać tę książkę. I oczywiście nie żałuję. Bo jeśli nawet to wszystko nie jest prawdą, to jednak pozwala nam spojrzeć na nas Ziemian z nieco szerszej perspektywy. Na pewno zapamiętam zawartą w niej "wersję prawdy" i będę próbował ją zweryfikować lub zakwestionować innymi informacjami, które ciągle chłonę. Obecnie mamy wysyp podobnych relacji kontaktów z innymi istotami, czy to fizycznych czy astralnych. Channelingi, spotkania z Jezusem, Buddą, Mahometem, rozmowy z duchami, Reptilianami, relacje ludzi doświadczających OOBE... jest tego mnóstwo. Niektóre informacje się pokrywają i potwierdzają, ale wiele z nich to też wielka dezinformacja. Wygląda na to,...

Cordios | 2015-10-17
Przeczytana: 17 października 2015

Jeśli odbieramy książkę jako fikcję, to mamy do czynienia z bardzo słabym przedstawicielem science fiction, o przewidywalnej fabule, nudnym zakończeniu.
W treści dominują przydługawe, wielokrotnie powielane opisy przyrody i nieznanej technologii, z którą autor ma do czynienia w czasie swej podróży.

No, ale książka stoi na półce z autobiografiami, czyli opisuje zapewne prawdziwe dzieje z życia autora. Jeśli autor opisuje wydarzenia, z własnego życia, to szczerze zazdroszczę bogatych doświadczeń i dalekich, choć krótkich podróży.

Autor pisząc o zagadnieniach dotyczących astronomii i astrofizyki, zdradza kompletny brak wiedzy w tym temacie.

Przesłanie jakie niesie książka (jeśli pominąć aspekt religijno-duchowy), nie jest ani odkrywcze, ani zaskakujące. Było już wałkowane w wielu innych książkach o dużo lepszym poziomie literackim.