Oni Jego zdetronizowali. Od liberalizmu do apostazji. Tragedia soborowa.

Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o.
Ils L,ont découronné. Du libéralisme à l,apostasie. La tragédie conciliare.
83-87770-14-0
religia

Ta książka to obowiązkowa lektura każdego katolika. Arcybiskup omawia filozoficzne i historyczne przyczyny kryzysu, których efektem był Sobór Watykański II, nazwany tutaj rewolucją francuską w Kościele. Autor rozprawia na temat źródeł i zasad liberalizmu przyczyniającego się do zdetronizowania Jezusa Chrystusa, krytycznie analizuje liberalny katolicyzm oraz liberalną konspirację szatana przeciwko Kościołowi i papiestwu, a także opisuje rewolucję w tiarze i kapie, jaka się dokonała podczas i po soborze — tryumfie katolickiego liberalizmu.

źródło opisu: Wydawnictwo Te Deum, 2002.

źródło okładki: www.tedeum.pl

Przemysław Zyra | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Dużo nowego. Przystępując do lektury nie spodziewałem się tego, co przeczytałem. Bo wiedząc co nieco o arcybiskupie i jego poglądach spodziewałem się obrony Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego. Tymczasem dowiedziałem się, że Novus Ordo Missae powstała po Soborze Watykańskim II i jest w zasadzie owocem przyjętych postanowień.

Cała książka przesiąknięta jest cytatami - głównie z papieży: Leona XIII, Piusa IX, Piusa X, Piusa XI i Piusa XII. Jak wskazuje autor, przytocza te teksty by wykazać, że przedstawia zdanie Kościoła a nie własne przekonania.

Same wydarzenia, które przedstawione są w książce zaskakują przez brak ich upowszechnienia. Tradycyjny czytelnik z pewnością inaczej będzie postrzegać zachodzące w Kościele przemiany (także w kontekście papieża Franciszka), a także kwestie rozdziału Kościoła i państwa, wolności religijnej itp. Duża część faktów była zaskakująca i zmuszała do zweryfikowania ich prawdziwości.

Efektem lektury jest u mnie smutek wynikajacy z tego, że cała...

Getos | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Abp Marceli Lefebvre w swojej pracy podejmuje kwestię Soboru Watykańskiego II z 1962 roku, obradującego pod przewodnictwem papieży Jana XXIII i Pawła VI. Autor podejmuje polemikę ze zmianami jakie zostały wówczas wprowadzone do Kościoła, z "poluzowaniem" tradycji, wyjściem Kościoła na przeciw światowym trendom indywidualizmu, wolności jednostki. Autor opisuje kwestie takie jak detronizacja Chrystusa, rozdzielność państwa i Kościoła, spisku masonerii, wolności jednostek, równości wszystkich religii. Na prawdę nie sposób się nie zgodzić z Lefebvrem w poglądzie, że droga jaką wówczas poszedł Kościół nie okazuje się dzisiaj najlepszą. Polecam choć miejscami czyta się ciężko.

Kamil | 2015-05-13
Adam Wątroba | 2014-12-14