Kochaj mnie od morza do morza

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-492-2
Literatura kobieca, romans
literatura piękna

Współczesny romans wieku dojrzałego, ponad granicami dwóch krajów i barierami językowymi. Opowiada o pięknej i gorącej Bułgarii, całkiem innej niż przewodnikowa, pachnącej opalaną papryką i kontrastującym z nią zimnym, dostojnym, gotyckim Gdańsku. Beata staje na zakręcie życiowej drogi i za namową ciotki zamiast na pogrzeb męża leci na wczasy do Bułgarii. Tam poznaje samotnego mężczyznę,...

Beata staje na zakręcie życiowej drogi i za namową ciotki zamiast na pogrzeb męża leci na wczasy do Bułgarii. Tam poznaje samotnego mężczyznę, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Pokazują sobie nawzajem ojczyste kraje inaczej, niż widzi je przeciętny turysta. On uczy ją pięknej miłości, a w zamian otrzymuje serce.

— A, Minko. Ja mam na imię Beata. — Odłożyła łyżeczkę od lodów i wyciągnęła do niego rękę na przywitanie.
— Wie ste palaczka?
— Nie, dziękuję. Nie palę. — Pokręciła głową.
— Ne puszite? — Pan się uśmiechnął. — Wy palaczka? Do you come from Poland?
Na znak aprobaty pokiwała głową, co w języku bułgarskich gestów znaczyło dokładnie odwrotnie, ale tego jeszcze wtedy nie wiedziała.
— What is your country?
— Polska, Polen, Poland. — Teraz była już trochę podirytowana powtarzaniem w koło tego samego.
— Kyde wy doszli? W koi hotel?
Beata chwilę się zastanowiła. Słysząc słowo „hotel”, domyślała się, że pan pyta ją o hotel, w jakim mieszka. Nie znała przecież języka, a i w angielskim nie była mocna. Owszem, uczyła się w liceum, ale nigdy nie musiała go używać. Częściej, dzięki Tomkowi, słyszała niemiecki, ale i w tym języku znała tylko kilka zwrotów. Za to dość dobrze pamiętała rosyjski, więc powoli i wyraźnie zaczęła mówić, gdzie mieszka i skąd przyjechała."

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/

czytamcałyczas | 2014-12-30

Zwykle powieści obyczajowo romantyczne ukazują życie seksualne-obyczajowe ludzi w wieku 15-20 lat.A tu proszę bardzo Beata,to kobieta dobrze po 40 i co i też jest zakochana :-) i to w pewnym Bułgarze o imieniu Minko.
Zaczynimy od okładki książki,jest ona bardzo ładna.Od razu widać z jakim gatunkiem literackim będziemy mieli do czynienia.
Tak to jest romans,ale romans nie taki prostacki i banalny.
Ale subtelny i elegancki.Tak jak jego główna bohaterka czyli Beata.
Od razu przypadła mi do gustu,to miła i sympatyczna kobieta.
Przy okazji bardzo pomysłowa i jak czyta się,to i też seksualnie namiętna.
No nic złego o niej nie mogę powiedzieć.
Co do Minko,to myślę że Beata nie mogła lepiej trafić.Pani Lenarczyk bardzo fajnie przedstawia Bułgarię.
Czyli nie jako raj na ziemi,ale jako państwo o ogromnych problemach.
Podobało mi się też jak autorka opisywała najważniejsze miejsca w Bułgarii,a potem w Gdańsku.
Książka to czysta rozrywka w bardo porządnym stylu.

asia_35 | 2014-03-10
Przeczytana: 10 marca 2014

Sympatyczna opowieść o Beacie,która na wskutek pewnych rodzinnych wydarzeń,namówiona przez ciocię wybiera się na wakacje do Bułgarii.Na miejscu poznaje Minka-bułgarskiego kucharza,któremu od razu wpada w oko.Wywołuje to falę zabawnych zdarzeń,spowodowanych nie tylko barierą językową,ale i stereotypowym myśleniem naszych rodaków.Książka pełna humoru,bułgarskiej kuchni i pięknych opisów.Warto przenieść się w zimowe wieczory do słonecznej Bułgarii.

Anna | 2013-08-27

Bardzo przyjemne romansidło. Miłego czytania !

beataj | 2013-06-19
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Hmmm, jakoś mi trudno ocenić tę książkę.
Bo sporo mi się w niej podobało: życiowe problemy bohaterki i ich sposób rozwiązania (o ile to można nazwać rozwiązaniem :D), przepiękne opisy Bułgarii (powracanie do znajomych miejsc miało podwójny urok), prawie równie fajne pokazanie Trójmiasta i okolic, historia obu krajów podana w przystępny i ciekawy sposób, teść - równy gość... Plusów było sporo.
Ale ! były tez minusy :( Chyba najbardziej drażnił mnie rozchwiany system emocjonalny Beaty i jej nakręcanie się w głowie. Choć jakby nie patrzeć, to spadło na nią tyle, że mogła być chwiejna ;-). No i w sumie ja też potrafię zburzyć spokój swego umysłu przez dywagacje, przemyślenia, zastanawianie się "co by było, gdyby ?" Pewnie każda z nas to czasem robi :D więc przymykam oko i polecam fajną lekturę.

Ewa | 2013-05-04
Przeczytana: 04 maja 2013

Książka "Kochaj mnie od morza do morza" to typowa powieść kobieca, romansidło, które trzymało taką czytelniczkę jak ja od pierwszej do ostatnie strony w niewoli swoich kartek. Nie gustuję w literaturze kobiecej typu romanse, ale ta książka całkowicie wyrwała mnie ze świata rzeczywistego zabierając do gorącej i pachnącej Bułgarii.
Fabuła książki toczy się w dwóch światach i dwóch odmiennych kulturach - gorącej i słonecznej Bułgarii, oraz zimnym i wietrznym Gdańskiem.
Książka jest romansem, ale jednocześnie jest dość specyficznym przewodnikiem po obu krajach, w którym ciekawie opisane są różne miejsca, zabytki i wydarzenia historyczne. Lekki, humorystyczny styl jakim pisze pani Ewa Lenarczyk, mimo wielu trzymających w napięciu sytuacji często powoduje, że na ustach pojawia się uśmiech i nie pozwala na oderwane się od stron powieści.
Podchodząc do tej lektury z lekką ironią, tak jak traktuję większość książek typu harlequin, muszę przyznać, że miło zaskoczyła mnie. Polecam tę...

torebka | 2013-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Jak dla mnie super. Czyta się bardzo przyjemnie. Akcja wciąga, przy okazji dowiedziałam się trochę historii o Gdańsku i okolicach. Sama Bułgaria bardzo mnie zaciekawiła, do tego stopnia iż zamierzam tam pojechać w najbliższej przyszłości. Miłego czytania! Polecam