Kochaj mnie od morza do morza

Okładka książki Kochaj mnie od morza do morza Ewa Lenarczyk
Okładka książki Kochaj mnie od morza do morza
Ewa Lenarczyk Wydawnictwo: Novae Res literatura piękna
Novae Res
2012-10-01
2012-10-01
978-83-7722-492-2
Literatura kobieca romans

"KOCHAJ MNIE OD MORZA DO MORZA" - EWA LENARCZYK
Książka zaczyna się jak Beata wychodzi ze szpitalnej sali i dowiaduje się, że jej mąż nie żyje. Odtąd wszystko się zmienia, nie dlatego, że zostaje wdową z nastoletnim synem, a dlatego, że wychodzą na jaw różne tajemnice, które miał jej mąż. Jak potoczy się życie Beaty, musicie przeczytać albo posłuchać. Jest to genialna opowieść o tym, że w każdej tragedii jest tchnienie życia. Za sprawą cioci Beaty, bohaterka wyjeżdża do Bułgarii na dwa tygodnie i nawet ku oburzeniu teściowej i jej rodziny nie uczestniczy w pogrzebie swojego męża. Bardzo życiowa i dająca kopa książka. Nie będę też za dużo zdradzać, ale warto dać jej szansę, dla mnie na 10, ponieważ nie umiałam się oderwać od niej. Moje pierwsze zetkniecie z autorką i bardzo mile spędzony czas. Książka jest w każdej wersji, zarówno papierowej, jak i ebook na platformach czy audiobook.
****
Okładki osobnego audiobooka różnią się od przedstawionej wyże okładki papierowej czy ebooka.

OCENA 10/10
36/24 ( 4/03)/ OBYCZAJ 26/24
ilość stron: 328
DATA wyd: 01.10.2012
czas przewidziany czytania: 5 h 28 min.
Czas słuchania: 11 h 49 min
LEKTORZY: Masza Bogucka
Anastazja
Skończona 04.03.2024 (słuch) 2/3

"KOCHAJ MNIE OD MORZA DO MORZA" - EWA LENARCZYK

Zwykle powieści obyczajowo romantyczne ukazują życie seksualne-obyczajowe ludzi w wieku 15-20 lat.A tu proszę bardzo Beata,to kobieta dobrze po 40 i co i też jest zakochana :-) i to w pewnym Bułgarze o imieniu Minko.
Zaczynimy od okładki książki,jest ona bardzo ładna.Od razu widać z jakim gatunkiem literackim będziemy mieli do czynienia.
Tak to jest romans,ale romans nie taki prostacki i banalny.
Ale subtelny i elegancki.Tak jak jego główna bohaterka czyli Beata.
Od razu przypadła mi do gustu,to miła i sympatyczna kobieta.
Przy okazji bardzo pomysłowa i jak czyta się,to i też seksualnie namiętna.
No nic złego o niej nie mogę powiedzieć.
Co do Minko,to myślę że Beata nie mogła lepiej trafić.Pani Lenarczyk bardzo fajnie przedstawia Bułgarię.
Czyli nie jako raj na ziemi,ale jako państwo o ogromnych problemach.
Podobało mi się też jak autorka opisywała najważniejsze miejsca w Bułgarii,a potem w Gdańsku.
Książka to czysta rozrywka w bardo porządnym stylu.

Tak to jest romans,ale romans nie...

2090

Sympatyczna opowieść o Beacie,która na wskutek pewnych rodzinnych wydarzeń,namówiona przez ciocię wybiera się na wakacje do Bułgarii.Na miejscu poznaje Minka-bułgarskiego kucharza,któremu od razu wpada w oko.Wywołuje to falę zabawnych zdarzeń,spowodowanych nie tylko barierą językową,ale i stereotypowym myśleniem naszych rodaków.Książka pełna humoru,bułgarskiej kuchni i pięknych opisów.Warto przenieść się w zimowe wieczory do słonecznej Bułgarii.

Bardzo przyjemne romansidło. Miłego czytania !

Bardzo przyjemne romansidło. Miłego czytania !

Hmmm, jakoś mi trudno ocenić tę książkę.
Bo sporo mi się w niej podobało: życiowe problemy bohaterki i ich sposób rozwiązania (o ile to można nazwać rozwiązaniem :D),przepiękne opisy Bułgarii (powracanie do znajomych miejsc miało podwójny urok),prawie równie fajne pokazanie Trójmiasta i okolic, historia obu krajów podana w przystępny i ciekawy sposób, teść - równy gość... Plusów było sporo.
Ale ! były tez minusy :( Chyba najbardziej drażnił mnie rozchwiany system emocjonalny Beaty i jej nakręcanie się w głowie. Choć jakby nie patrzeć, to spadło na nią tyle, że mogła być chwiejna ;-). No i w sumie ja też potrafię zburzyć spokój swego umysłu przez dywagacje, przemyślenia, zastanawianie się "co by było, gdyby ?" Pewnie każda z nas to czasem robi :D więc przymykam oko i polecam fajną lekturę.

Hmmm, jakoś mi trudno ocenić tę książkę.

Książka "Kochaj mnie od morza do morza" to typowa powieść kobieca, romansidło, które trzymało taką czytelniczkę jak ja od pierwszej do ostatnie strony w niewoli swoich kartek. Nie gustuję w literaturze kobiecej typu romanse, ale ta książka całkowicie wyrwała mnie ze świata rzeczywistego zabierając do gorącej i pachnącej Bułgarii.
Fabuła książki toczy się w dwóch światach i dwóch odmiennych kulturach - gorącej i słonecznej Bułgarii, oraz zimnym i wietrznym Gdańskiem.
Książka jest romansem, ale jednocześnie jest dość specyficznym przewodnikiem po obu krajach, w którym ciekawie opisane są różne miejsca, zabytki i wydarzenia historyczne. Lekki, humorystyczny styl jakim pisze pani Ewa Lenarczyk, mimo wielu trzymających w napięciu sytuacji często powoduje, że na ustach pojawia się uśmiech i nie pozwala na oderwane się od stron powieści.
Podchodząc do tej lektury z lekką ironią, tak jak traktuję większość książek typu harlequin, muszę przyznać, że miło zaskoczyła mnie. Polecam tę książkę zwłaszcza paniom, zagonionym między codziennymi obowiązkami, bo warto na chwilę zatrzymać się i pomarzyć, o słonecznej plaży, cudownym dotyku męskich dłoni i poczuć w ustach ostry smak papryczki.

Fabuła książki toczy się w dwóch światach i...

Jak dla mnie super. Czyta się bardzo przyjemnie. Akcja wciąga, przy okazji dowiedziałam się trochę historii o Gdańsku i okolicach. Sama Bułgaria bardzo mnie zaciekawiła, do tego stopnia iż zamierzam tam pojechać w najbliższej przyszłości. Miłego czytania! Polecam

• Mój
  • Biblioteczka domowa III
  • Przeczytane 2015
  • Proza
  • :-),:-),:-)

Dodaj cytat z książki Kochaj mnie od morza do morza