Zacząć od nowa

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Wydawnictwo: Sonia Draga
Girl Friday
Ag2S

Rok po rozwodzie Kit wreszcie czuje, że los ponownie skierował jej życie na właściwe tory. Z wyfiokowanej żony biznesmena z Wall Street zmieniła się w naprawdę szczęśliwą, spełnioną, pewną siebie kobietę. Ma dzieci, które kocha nad życie, i pracę, którą uwielbia. Jest asystentką znanego, tajemniczego pisarza, który po rodzinnej tragedii ograniczył liczbę znajomych i współpracowników do minimum. Znajduje nawet czas na zajęcia jogi z najlepszą przyjaciółką, Tracy. Do szczęścia brakuje jej jedynie… mężczyzny. Kiedy Tracy przedstawia jej Steve’a – romantycznego, opiekuńczego przystojniaka – Kit zaczyna wierzyć, że być może to właśnie on będzie ostatnim, brakującym elementem układanki. Kit nie wie niestety, że Tracy skrywa sekret zagrażający nie tylko ich przyjaźni, ale również szczęściu u boku Steve’a i nowemu życiu, które z takim trudem udało się jej zbudować.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/631/literatura-ob...»

Jula | 2013-09-09
Przeczytana: 09 września 2013

Nie mam skali porównawczej, bo to moje pierwsze spotkanie z twórczością Jane Green, ale "Zacząć od nowa" bardzo mi się spodobała, szczególnie gdy przebrnęłam przez 100 stron i akcja zaczęła nabierać tempa. Mówiąc najkrócej jest to opowieść o o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, miłości, zrozumienia i akceptacji, szczególnie na przykładzie 40-letniej Kit, matki dwójki dzieci, ale również całej plejady ciekawych, wyrazistych postaci z jej otoczenia. Powieść obfituje w niespodziewane i zaskakujące zwroty akcji oraz nieprzewidywalne zakończenie.
Bardzo polecam tę książkę paniom w każdym wieku, a sama mam zamiar sięgnąć po wcześniejsze powieści autorki.

Ela | 2015-09-14
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Jak dla mnie - zdecydowanej przeciwniczki "romansideł" i harlekinów - podejście do "Zacząć od nowa" było od początku dosyć sceptyczne. Jednak czego nie zrobi dobra rekomendacja. Książkę pożyczyła mi koleżanka z pracy, która określiła ją jako lekką, przyjemną w odbiorze i niekoniecznie charakteryzującą się nagromadzeniem romantycznych sytuacji. Owszem, perypetie bohaterów mają na celu pokazanie ich życia uczuciowego, lecz nie jest to jedyny ciekawy aspekt, który Jane Green porusza w swojej książce. Wiele różnorodnych i ciekawych przemyśleń, którymi autorka obdarza postaci powoduje, że nie nazwałabym jej pozycji jako nędznej grafomanii czy plątaniny banałów. Książka zawiera też sprytnie zamaskowaną intrygę, której nie byłam w stanie się domyślić, skupiona na bezwiednej przyjemności, którą czerpałam z lektury. Ostatnią i chyba najistotniejsza kwestią jest fakt, że książka, jeżeli przypadnie do gustu to w 99 % będą to kobiety. Zdecydowanie jest to typowo niemęska...

Mucha | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Na początku bardzo słabo, potem trochę się rozkręca. Literatura zdecydowanie kobieca, jak dla mnie w nie najlepszym kontekście tego wyrażenia. Inne realia, inne problemy.

| 2016-08-25
Przeczytana: 11 października 2015

Książka dobra na deszczowy wieczór. Czytało się łatwo, szybko i przyjemnie. Może nie było na samym końcu fajerwerków ale książka pozytywna.

Ata77 | 2014-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Świetna, nie mogłam się oderwać. I choć niektóre wątki były dość przewidywalne, a całość dość lukrowana, sama fabuła ciekawa.

Katarzyna | 2015-07-10

Zawartość podobna do okładki - mdła.

moniaxa | 2013-06-10
Przeczytana: 13 czerwca 2013