Czynnik Delta

The Delta Factor
83-06-02640-3
literatura amerykańska
fisheye_

Dwoje przyjaciół odkrywa, że rewelacyjny preparat antywirusowy, który ma przynieść amerykańskiej firmie farmaceutycznej krociowe zyski, może powodować niebezpieczne mutacje genetyczne. Zmusza to bohaterów do stawienia czoła anonimowym urzędnikom bezdusznych korporacji. Stawką w tej grze są z jednej strony wielkie pieniądze i polityczne kariery, z drugiej zaś - zdrowie i życie wielu ludzi. Autor tej sensacyjnej powieści, były szef marketingu w jednej z wielkich międzynarodowych firm farmaceutycznych, pyta o granice ludzkiej ingerencji w prawa natury, a także o odpowiedzialność uczonych.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1997

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/