Parszywa dwunastka

Tłumaczenie: Stanisław Głąbiński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Parszywa Dwunastka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Varia-APD
The Dirty Dozen
shatter

Inne wydania

Dowództwo amerykańskich sił zbrojnych, przygotowuje się w lutym 1944 roku do inwazji w Normandii, postanawia stworzyć uderzeniowy oddział do zadań specjalnych. Dwunastu wybranych więźniów, wśród których są bandyci, zawodowi złodzieje, psychopaci, przypadkowo zamieszani w przestępstwa, żołnierze i oficerowie, na których ciąży wyrok śmierci lub długotrwałego więzienia. Szkoli ich kapitan amerykańskiego wywiadu. Nie obiecuje im niczego, choć sugeruje, że jeśli wykonają zadanie za niemieckimi liniami, mogą liczyć na ułaskawienie. Dramatyczny, pełen nieoczekiwanych powikłań i szokujących wydarzeń przebieg szkolenia i samej akcji jest tematem doskonałej powieści, która stała się również podstawą scenariusza znanego na świecie wybitnego filmu.

źródło opisu: Wyd. Varia - APD, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie