Zgłosuj na książki roku 2017

Piękność

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Wydawnictwo: Millenium Media
Beautiful : a beautiful girl : an evil man : one inspiring true story of courage
castagna

Modelka, prezenterka telewizyjna, atrakcyjna młoda dziewczyna pada ofiarą gwałtu i szaleństwa poznanego kilka dni wcześniej przez internet chłopaka. Żrący kwas niszczy jej twarz, ale nie życie. Katie się nie poddaje. Walczy z bólem, szpetotą, a jej walka przybiera nieoczekiwane kształty. Próbując pogodzić się ze swoim oszpeceniem, zaczyna pomagać niezliczonym ofiarom oparzeń. Jej fundacja zapewnia finansowanie leczenia ofiar poparzeń. Pomaga im także odzyskać pewność siebie oferując możliwość udziału w warsztatach, na których poparzeni mogą dowiedzieć się jak dbać o swój wygląd. Poruszająca książka pokazująca życie autorki przed wypadkiem i długotrwałą rekonwalescencję.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Książka ta jest autobiograficznym zapisem wydarzeń jakie miały miejsce w życiu modelki i prezenterki telewizyjnej Katie Piper.
Na samym początku mamy krótkie przypomnienie dzieciństwa dziewczyny, później opowiada nam ona o początkach swojej kariery. Po czym czytelnik zapoznaje się z faktami, które odmieniły życie Katie o 360 stopni. Mamy więc zarówno opisy jak doszło do tragedii, jak i opisy żmudnych zmagań nad zaakceptowaniem siebie na nowo oraz przejecie Katie przez długi proces leczenia.

Z całą pewnością jest to książka, która uświadamia nam jak ważne jest zdrowie. Ważniejsze niż sława, pieniądze, uroda. Jest to także książka o sile młodej kobiety która mimo wielu ran psychicznych powoli odzyskiwała swoje życie. Choć wile zawdzięcza nie tylko sobie ale też ogromnemu wsparciu ludzi, którzy ją kochają.

W takim razie dlaczego tylko pięć gwiazdek?
Po pierwsze: autorka nie jest mistrzynią słowa pisanego. O ile na początku styl pisanie nie przeszkadzał, o tyle na dłuższą metę męczą...

Podziwiam odwagę, siłę i wytrzymałość Katie.

Książka pełna bólu i cierpienia, ale też przynosi skrawek optymizmu, bo Katie miała szczęście - swoją kochającą rodzinę, która ani na chwilę nie pozwoliła jej zwątpić w sens życia.

Warto sięgnąć po tę książkę, by zabezpieczyć się przed znieczulicą.

| 2013-12-28

Uwielbiam Katie,

Gdy pierwszy raz usłyszałam jej historie nie mogłam uwierzyć,że coś takiego mogło się wydarzyć w cywilizowanym bogatym kraju jakim jest UK i jeszcze do tego w biały dzień w Londynie. Owszem wiele razy słyszymy o okaleczaniach kobiet żyjących w krajach arabskich i walczymy przeciwko tej ciemnocie, ponizaniu jakie panuje u wyznawców Allacha ,ale zapewne kazdy z nas czuje się bezpiecznie myśląc o swoim europejskim mieście. Kazda kobieta wierzy ze jej znajomy,ukochany, przyjaciel ,ktory przecież szanuje kobiety nigdy nie posunął by się do czegoś tak okropnego.
To co przeżyła Brytyjka przeraża,to jak walczyła z chorobą wzrusza. Katie stworzyła fundacje pomagającą osobom okaleczonym,stała się bohaterką dla wielu ludzi i książka ktora napisała jest dowodem na to ze każdy z nas ma w sobie piękno,udowodniła że uroda to coś więcej.
Podziwiam Kate ,uwazam że jest niezwykle piękna i cieszę się ze dzięki jej książce możemy poznać innych wyjątkowych i pięknych ludzi..
Polecam

adiijos | 2013-04-12
Przeczytana: kwiecień 2013

książkę przeczytałem, co się rzadko zdarza, jednym tchem. Jest to przejmująca opowieść Kobiety o brutalnym napadzie, chwilach zwątpienia i skrajnego załamania, nowych priorytetach w życiu, nadziei i pokonywaniu ogromnych barier zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Bardzo wzruszająca i inspirująca pozycja, zdecydowanie polecam...

Lexie | 2013-05-02
Przeczytana: 01 maja 2013

Książka naprawdę cudowna i piękna. W niektórych momentach aż zbierało mi się na płacz, gdy czytałam i wyobrażałam sobie to, co Katie musiała przejść przez tego okrutnego człowieka... Szczerze polecam wszystkim tym, którzy chcieliby poznać historię tej niesamowitej, pięknej i silnej dziewczyny, którą jest Katie Piper!

neutral_ | 2014-10-24
Przeczytana: 24 października 2014

Ciekawa, wzruszająca, smutna historia, którą każdy powinien poznać. Polecam.

karolina_o | 2012-03-15
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Kiedy Katie Piper miała 24 lata jej życie było prawie perfekcyjne. Młoda i piękna, była na najlepszej drodze do spełnienia swojego marzenia i zostania modelką.
Niestety kiedy poznała na Facebook'u Daniel'a Lynch'a jej świat dość szybko zamienił się w koszmar.
Brutalnie zgwałcona stała się jedną z najbardziej znanych osób w Wielkiej Brytani, kiedy jej chłopak z pomocą znajomego oblał jej twarz kwasem....
Beautiful jest jedną z niewielu autobiografi, które należy przeczytać nie tylko po to aby wystrzegać się niebezbieczeństw czychających na internecie ale także po to aby nauczyć się jak można walczyć o życie, które w jednej sekundzie zmieniło swój bieg tak drastycznie....

Natalia | 2013-05-22
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Podziwiam Katie! jest niesamowita osoba

Aleksandra90 | 2013-09-05

Historia młodej kobiety, która została brutalnie zgwałcona i oblana kwasem w biały dzień. Historia, która opowiada o odważnej dziewczynie, która mimo tak tragicznych wydarzeń nie poddała się i wywalczyła sobie piękne życie.
Polecam

magduskaaa | 2014-10-31
Przeczytana: 2012 rok

Książka do przeczytania w jeden wieczór. Napisana prostym językiem. Opisuje koszmar przez który przeszła młoda piękna Angielka.