Wszystkie odcienie czerni

Wydawnictwo: Akurat
LubimyCzytać

Żona wziętego prawnika i matka dwójki dzieci wdaje się w płomienny romans z tajemniczym biznesmenem. Nieoczekiwanie rozbudzona namiętność przywołuje niechciane wspomnienia i prowadzi do dramatycznego finału w mrocznym świecie wielkiego biznesu. Niezwykła, mocna i bezpruderyjna opowieść o pożądaniu, seksie, miłości, prawdzie i zbrodni. Znakomity thriller erotyczny, jakiego jeszcze w Polsce nie...

Niezwykła, mocna i bezpruderyjna opowieść o pożądaniu, seksie, miłości, prawdzie i zbrodni. Znakomity thriller erotyczny, jakiego jeszcze w Polsce nie było!

źródło opisu: Wydawnictwo Akurat, 2013

źródło okładki: www.wydawnictwoakurat.pl

Oficjalna recenzja
Tajemnica książek: 787

Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było!

Zawrzało w wielkim świecie, gdy Ilona Felicjańska zaczęła mówić o książce. Jak to? Ta Felicjańska? Ta gwiazda, która gaśnie? Pojawiało się masę pytań i jeszcze więcej spekulacji, obrzucania błotem i wyśmiewania. A teraz Drodzy Państwo powinno Wam być wstyd! Tak, tak… zanim czegoś nie spróbujemy, nie powinniśmy mówić jak smakuje.

Jestem pod ogromnym wrażeniem i w sumie mogłabym skwitować tę recenzję jednym zdaniem „Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było”. Czapki z głów i do księgarni. Ta książka to lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy cenią sobie dobre i zapadające w pamięć opowieści.

Anna – główna bohaterka, 35-latka, żona i matka dwójki dzieci. Kariera rozwija się w stopniu dostatecznym. Życie prywatne teoretycznie dość ustabilizowane, ale jednak w praktyce jest nieco inaczej. Kobieta wdaje się w romans z biznesmenem, który od samego początku kusił tajemniczością i smakował owocem zakazanym. Kolejne spotkania rozbudzają Annę sprawiając, że rozkwita kobiecością, pożądaniem i oddaniem swojemu kochankowi. Coraz śmielsze propozycje, coraz odważniejsze pomysły usypiają czujność. Fantazja i ciekawość rozbudzają najbardziej uśpione zmysły. Nieoczekiwanie powraca przeszłość, która wydawała się być zaszufladkowana, zamknięta. Wspomnienia mieszają się z teraźniejszością, dając w rezultacie mieszankę prawdziwie wybuchową.

Gdyby nawet Anna oddała się najbardziej śmiałym fantazjom, nie byłaby w stanie wymyśleć tego, co miało ją niebawem spotkać. Jej mąż – Paweł, Ona sama oraz dwójka niewinnych dzieci stają się uczestnikami perfidnej afery. Za sznurki pociągają osoby wpływowe, pozbawione skrupułów i ludzkich odczuć. Cała rodzina musi uciekać. Dokąd jednak? Komu można zaufać? Czy istnieją jakiekolwiek granice ludzkich zachowań?

To tylko kilka pytań, jakie pojawiają się w głowie przy lekturze „Wszystkich odcieni czerni”. Emocje szaleją niczym huragan. Podniecenie, strach, zażenowanie, ciekawość – mieszają się ze sobą, nie dając chwili wytchnienia. Śmiałe opisy erotyczne rozbudzają wyobraźnię, delikatnie łaskocząc zmysły. Intryga podsyca całość opowieści sprawiając, że czytelnik wpada w pułapkę zastawioną przez autorkę i odlatuje w zupełnie inny świat. Świat zakazany, świat niebezpieczny, świat przepełniony kłamstwem oraz korupcją.

Przestajemy myśleć racjonalnie. Kłamstwo miesza się z prawdą. Zdrada i pożądanie przybierają najbardziej lubieżne formy z możliwych. Ludzkie, normalne uczucia zamieniają się miejscami z fałszem i zakłamaniem. Pieniądze i seks stają się najważniejsze, ale czy oby na pewno? Czy to wszystko zmierza w tym właśnie kierunku?

Nie potrafię ocenić „Wszystkich odcieni czerni” bez emocji, na zimno. Ta książka wywołała we mnie szereg emocji, zarówno tych z gatunku miłych, jak i tych, o których nie powinno się opowiadać nikomu. Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno dla talentu pisarskiego autorki jak i dla samego pomysłu stworzenia tak ciekawej opowieści. Jeśli tak wygląda debiut Pani Ilony Felicjańskiej będę z niecierpliwością czekała na Jej kolejne powieści i jestem przekonana, że będą smakowały równie wybornie jak ta, którą przed chwileczka zamknęłam.

Pani Ilono pokazała Pani klasę. Kłaniam się nisko i proszę o jeszcze.

Iwona Zaczek

Wicca | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Zrobiłam to!!!! tak zrobiłam! przeczytałam, a właściwie dotrwałam do końca, ledwo co, ostatkami sił, ale udało się. Jakże by to inaczej nazwać? niech pomyślę...drogę przez męczarnię??? bo chyba nie przez kawał dobrej prozy, którą śmiano nazwać thrillerem erotycznym???? komuś coś się pomieszało i zapewniam, że nie mnie!
Ale nim zacznę analizować, zacznijmy od autorki! tak, swych sił w pisarstwie postanowila spróbować nasza rodzima modelka Ilona Felicjańska! ironia, kpina czy szansa dla ukrytego talentu? trzecia opcja odpada, więc pozostają dwie pierwsze. Jakie licho ją pokusiło, aby zabrać się za napisanie tej książki, pozostanie dla mnie jak i dla wszystkich sięgających po nią, wielką tajemnicą. Chciała sobie coś udowodnić? a może osobom z bliższego otoczenia? nie, to nie to. Niech zgadnę....Czyżby chciała powrócić "na salony" w wielkim stylu skoro została spisana na straty za wiadome ekscesy których była/jest udziałem? Ale jak to zrobić jeżeli nie obrać taktyki skandalu, który...

talia44 | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

Po książkę "Wszystkie odcienie czerni" sięgnęłam z czystej ciekawości co też Ilona Felicjańska ma do powiedzenia czytelnikom.
Okazało się,że kompletnie nic.Trzy czwarte książki to opis stosunków seksualnych bohaterki z męzem lub z kochankiem.Dodatkowo te "plastyczne" opisy są okraszone wulgaryzmami i to wszystko w narracji pierwszoosobowej.
Książka jest napisana fatalnym stylem.Pełno w niej beznadziejnych wydumanych metafor i epitetów.
Zdecydowanie nie polecam tej lektury.

Kuba | 2013-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 marca 2013

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem fanem żadnych Greyów. Nie czytam takich książek, ale coś mnie skusiło w tej. Może oficjalna recenzja "Takiej książki jeszcze w Polsce nie było", a może wywiady z Felicjańską gdzie mówiła, że jeśli przebrniemy przez pierwsze sześćdziesiąt stron ciągłego seksu to potem będziemy już świadkami wspaniałej intrygi. Niestety, ale intryga (która i tak jest już oklepana) wypełnia jakieś dwadzieścia stron tej szmiry. Przez 150 stron(mam wersję, która ma 205 stron) jest lanie wody o seksie. To w lesie, to w toalecie akademika, to z czystym facetem, to z brudnym. Miałem ochotę przerwać tą męczarnie po godzinie czytania, ale nie lubię zostawiać książek niedoczytanych. Język Felicjańskiej jest infantylny, bohaterowie absurdalni. Jeśli prawdą jest, że książka ta zawiera w sobie elementy biograficzne autorki, to nie pozostaje mi nic innego, jak tylko współczuć, szczególnie dzieciom, które łatwo nie będą mieć, gdy rówieśnicy przeczytają książkę ich...

Noemi | 2013-02-11

I oto jest - nie pierwsza, ale z pewnością ostatnia powieść z gatunku erotycznej szmiry, po którą zdecydowałam się sięgnąć. Ktoś mógłby sobie zadać pytanie - po co, skoro zaznaczam, że tego typu czytadła do mnie nie przemawiają? Po pierwsze - po to, aby utwierdzić się w przekonaniu, że to choć po części kolejna kopia Greya, po drugie - z ciekawości. Z ciekawości, czy modelka, którą od zawsze uważałam za zapatrzoną w siebie i niezbyt elokwentną, może popełnić coś wartego przeczytania.
Osoby, które sprzeciwiają się podobieństwom do tworu E. L. James, często mówią, że "jest to wreszcie coś dla dojrzałych kobiet, bohaterką nie jest naiwna małolata, tylko matka i żona". Dziękuję za taki wzór matki i żony. Główna bohaterka to, ni mniej, ni więcej, a narcystyczna, zarozumiała, puszczalska egoistka i idiotka, która uważa, że dosłownie każdy facet powinien chcieć dobrać się do jej majtek - a jeśli nie chce, to coś z nim nie tak. Najbardziej z całej książki rozbawił (a może zasmucił?) mnie...

Aniutka90 | 2013-05-04
Przeczytana: 04 maja 2013

Książka słaba. To ma być thriller?! Ktoś się chyba pomylił.
To raczej wyznania lub pamiętnik kobiety, która zdradza swojego męża. Lektura jest kiepsko napisana, w pierwszej osobie co mi się zdecydowanie nie podoba, lecz można przyzwyczaić się po dłuższym czytaniu. Sceny erotyczne owszem były ale nijakie i zero w nich jakiś namiętności. Nie podobały mi się również porównania autorki, które w ogóle do siebie nie pasowały. Książka jest nudna i bez większej akcji przez 200 stron, dopiero w końcówce na prawdę dopiero zaczęło coś się dziać. Mimo, że tą pozycję pochłonęłam w szybkim tempie (bo mimo wszystko czyta się ją szybko) to nie polecam pod żadnym pozorem.

Ta książka to porażka.
- która nie zasługuje na jakikolwiek komentarz.

Jednak pokuszę się o parę słów. Przeczytałam jej jedynie namiastkę około 50 czy tam 40 stron. Już na samym początku nie podobał mi się fakt rozwiązłości głównej bohaterki, jej zdradliwej natury którą stara się usprawiedliwić dość mizernymi argumentami. Kiedy wraz z czytelnikiem cofa się do swojej przeszłości- jakież to było do przewidzenia- jest jeszcze gorzej ! ( kto czytał , a kto ma zamiar przeczytać- konkretnie chodzi mi o "przygodę z tygryskiem")
Co parę stron - a czasem nawet co strona- jest opisany , w mniemaniu autorki "ostry seks". Który szczerze powiedziawszy , w kolejności, da się czytać, nudzi , denerwuje , by na końcu stać się żenującym.
( Bardziej polecam pamiętnik nimfomanki , ma w sobie trochę bardziej psychologicznej - z działu behawior- głębi)
Chyba sam ten początek zdołał mnie na tyle odstraszyć by pozbawić we mnie zainteresowanie tym " dramatycznym finałem " .

Dodatkowo...

książek: 1992
Magda | 2013-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Tak, jak się spodziewałam - nie zaskoczyła mnie. Sięgnęłam z czystej ciekawości, co też autorka jest w stanie wymyślić. No cóż, literatura zdecydowanie nie dla mnie. Nawet nie dałam rady dojść do połowy, a nie ma sensu zmuszać się do czytania. Nie każdy może pisać, a autorka zdecydowanie powinna zaprzestać. Książka nie jest warta kupna.

Ania | 2014-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Przyszło mi czekać w długiej kolejce do lekarza, a to była jedyna książka jaką miałam w telefonie. Trochę przeczytałam, trochę "przekartkowałam", nie skończyłam.
Zacytuję fragment:
"Wszyscy teraz piszą książki. Uważają, że mają coś ważnego do
powiedzenia, albo chcą w prosty sposób zarobić kasę".
Pani Ilono, Panią też to dopadło, niestety.
Pretensjonalny styl. Na siłę modnie i na luzie. Takie plotkarskie combo doprawione seksem, który raczej zniesmacza, niż robi wrażenie.

Kazik | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Anna cierpi na zaawansowaną nimfomanię z powikłaniami i przerzutami. Właśnie znalazła sobie nowego kochanka, gdzieś w tle pałętają się mąż i dzieci, dni mijają na bezrefleksyjnych refleksjach o seksie. Na szczęście dla Anny ponura intryga z lekarstwem uśmiercającym tysiące w roli głównej dodaje życiu erotycznemu jedynie pikanterii.

Wybaczcie to kijowe zarysowanie fabuły, ale ciężko jest pisać o czymś, czego nie ma. Akcja całkowicie koncentruje się wokół niewyżycia Anny, ewentualnie od czasu do czasu w tle mignie ukradkiem główna intryga. Wątki dzielą się według tego, z kim bohaterka sypia – z mężem, kochankiem czy przypadkowo spotkanymi osobami. A jak akurat nie sypia, to ma skojarzenia, i to ma takie skojarzenia, że patrzyliby na nią z niesmakiem nawet gimnazjaliści, którzy chichoczą słysząc „kisiel” albo „stoi”. Morze szumi? To fale krzyczą z orgazmu. Bufet na przyjęciu? Kawałki szynki leżą tak, jakby kopulowały. Mąż czyta książkę? Ciekawe, czy są tam opisy stosunków. Myślimy o...

Ewek | 2013-02-14

" O, pijaczka napisała książkę!" - tak ostatnio skomentowała to będąca w księgarni obok mnie pani.

Po ogromnym sukcesie Grey`a wszyscy rzucili się pisać książki pełne seksu, bo - po wampirach - świetnie się na tym zarabia. I to by było na tyle ze mnie.

Książka - beznadziejna. Za darmo bym jej nie chciała. W

W porównaniu z dziełem Felicjańskiej książki o Grey`u są wirtuozerią stylu, dobrego smaku, i fenomenalnego warsztatu.