Poznańskie skrzydła

Seria: Żółty Tygrys
Wydawnictwo: MON
historia
Tomek

Kronika działań bojowych lotnictwa armii "Poznań" w kampanii wrześniowej 1939 roku, od pierwszych dni wojny aż do zakończenia bitwy nad Bzurą.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie

blazej801 | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Książeczka W. Króla "Poznańskie skrzydła" należy do owianej sławą i legendami oraz mitami serii książeczek z PRL-u - "Żółty tygrys". Udało mi się w końcu dostać książkę z tej serii.
Chociaż podtytuł brzmi "Kronika działań bojowych lotnictwa armii Poznań we wrześniu 1939 roku" to nie jest to sucha relacja raportów. Książkę czyta się jak dobrą powieść wojenną. Język nie jest szczególnie wymagający, nawet dla laików w kwestii lotnictwa wojskowego. Autor przedstawia obiektywnie brutalny oraz smutny obraz naszego lotnictwa w Kampanii Wrześniowej. Pomimo wielkiej odwagi oraz zaangażowania polskich pilotów w walkę, musieli przegrać, głównie ze względu na gorszy sprzęt niż niemiecki. Autor stawia różne pytania nt. klęski wrześniowej. Sam sobie zadawałem pytanie: "dlaczego nie było lepszego sprzęt ?", "czy wtedy byśmy wygrali ?" Na prawdę polecam. Jeżeli zobaczysz gdzieś tę książeczkę nie żałuj paru złoty (a może i groszy ?) tylko kup. Polecam...

cywil | 2015-11-16
kokobalu | 2014-12-26