Systemy społeczne. Zarys ogólnej teorii

Tłumaczenie: Michał Kaczmarczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Współczesne Teorie Socjologiczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nomos
Soziale Systeme: Grundriss einer allgemeinen Theorie
978-83-7688-010-5
Aesir

"Przymus sensu, wywierany na wszystkie procesy systemów psychicznych i społecznych, posiada także konsekwencje dla stosunku między systemem a środowiskiem. Nie wszystkie systemy przetwarzają złożoność i autoreferencję w formie sensu: nie mniej te, które to czynią, mają tylko jedną możliwość. Dla nich sens staje się formą świata, a zatem przekracza różnicę między systemem a środowiskiem. Także środowisko dane im jest w formie sensu, zaś granice ze środowiskiem są granicami sensu, odnoszą się bowiem zarazem do tego, co wewnątrz i do tego, co na zewnątrz".
(fragment książki, s.64)

źródło opisu: Wydawnictwo Nomos, 2007