Placek zgody i pogody

Seria: Poczytaj mi, mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
klasyka, dzieciństwo, bajka
Ag2S

Książeczka z serii „Poczytaj mi mamo” - serii, która wychowała ponad dwa pokolenia maluchów. Wydawana jest od przeszło 55 lat niezmiennie przez to samo wydawnictwo Nasza księgarnia. Pierwsza książeczka ukazała się w roku 1951. Cała seria charakteryzowała się niezmienną formą publikacji.

Ilustrował Mateusz Gawryś

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1985

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Basia Pelc | 2015-09-18

W rodzinnym domu nie każde momenty potrafią być idealne i sielankowe. Nie zawsze panuje spokój, miłość i radość. Czasami dochodzi do kłótni pomiędzy rodzicami, następują chwile ciszy pełne nerwowości i napięcia przedłużające się do bólu. Obie strony są uparte, wściekłe na partnera i nie mają najmniejszej ochoty się pogodzić i dojść do porozumienia.

Tak zdarzyło się w domu Agnieszki, dziewczynki, która jest główną bohaterką tej książeczki. Wściekli rodzice zamknięci każdy w swoim pokoju nie chcą nawet przebywać w pobliżu siebie. A pomiędzy nimi dziecko, które w niesamowity sposób dostrzega tę sytuację. Papuzińska, jak zwykle, mnie zachwyciła. W wyjątkowe słowa ubiera te trudne odczucia, trochę z dystansem, z boku, ale zarazem bezpośrednio i mocno unaocznia nam tę atmosferę w domu Agnieszki już od pierwszych słów tejże lektury.
Jak załagodzić sytuację?
Pomysłowa siedmiolatka razem z Głowogonkiem...

Agnieszka | 2016-04-30
katjak1 | 2015-06-01