Siedmiomilowe buty

Seria: Biblioteczka Niedźwiadka
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
9788327420954
youstyna

Seria kartonowych książeczek "Biblioteczka niedźwiadka" wzbogaciła się o trzydzieści tytułów należących do najszlachetniejszej klasyki poezji dziecięcej - przepiękne, dowcipne i inteligentne wiersze Jana Brzechwy. Są wśród nich te najbardziej znane, by najmłodsze pokolenie Polaków poznało wiersze z dzieciństwa dziadków i rodziców.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/454644/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/454644/

karolina | 2018-11-12
Przeczytana: 22 października 1996

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Budowa wiersza:

stroficzna [16 strof]
każda strofa ma dwa wersy
występują rymy
każdy wers liczy dziesięć sylab

Motyw baśniowy wierszu to siedmiomilowe buty [przedmioty fantasty]. Chciałam do Gdańska powrócić wreszcie. Ale zbłądziłam w dalekim mieście.

πPi | 2017-11-09

Wyjątkowe przesłanie Brzechwy. Między wierszami ukryty cenny przekaz o tym, że czasem "wielkie" ambicje przysłaniają nam cały świat. "Siedmiomilowe buty" są tutaj, dla mnie, symbolem targających człowiekiem żądz, pragnień. To coś o czym marzymy i przez co tracimy z oczu rzeczy najważniejsze. Bliscy choćby nie wiem jak się starali, za nami nie nadążą. To my musimy się ogarnąć - sami! I zdjąć "Siedmiomilowe buty".
Oczywiście ten wierszyk jest wspaniały dla dzieci. One nie muszą się w nim niczego dopatrywać.
7/10
BARDZO DOBRE