Zwierzuś. Opowiadania o zwierzętach

Okładka książki Zwierzuś. Opowiadania o zwierzętach Joanna Papuzińska
Okładka książki Zwierzuś. Opowiadania o zwierzętach
Joanna Papuzińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Wydawnictwo Literatura
2022-05-25
2022-05-25
9788382080742

Książki o zwierzętach cieszą się u nas zawsze dużym zainteresowaniem. Zyskują sympatię moich chłopców praktycznie od samego początku, co bardzo mnie cieszy - zwierzęta są zawsze u nas mile widziane a ich obecność uczy chłopców nie tylko czym jest odpowiedzialność lecz również sprawa, że dni stają się weselsze.

Kolejną książką o zwierzętach, która dołączyła do naszej domowej biblioteczki jest ,,Zwierzuś. Opowiadania o zwierzętach" autorstwa Joanny Papuzińskiej od @wydawnictwoliteratura.

Jest to zbiór dwunastu ciekawych opowiastek dla dzieci, pisanym prostym i przyjaznym dla małych czytelników językiem. W każdej z nich główną role odgrywa jakiś zwierzak - pies Zwierzuś, kociaki Guci, małe pisklę wrony i wiele innych... Niektóre ich historie są weselsze, przywołują uśmiech na twarzy, ale są również i takie, które mówią o odejściu naszych pupili, oswajając tym samym dzieci z myślą, że zwierzątka żyją krócej niż my....

Zachęcam do lektury - proste opowiadania z pięknymi i barwnymi ilustracjami. Polecam.

PS. Wiecie, że dziś jest dzień kota?

Wydawca: @wydawnictwoliteratura
Data premiery: 02.06.2022
Wiek: 5-8

#zwierzuś #opowiadania #dladzieci #literatura #wydawnictwoliteratura #rozdanie #książkidladzieci #ksiązki #czytam #czytambolubię #zwierzęta #zwierzątka #opowiadaniaozwierzętach #literaturadladzieci #biblioteczkadziecka #biblioteczka

Kolejną książką o zwierzętach, która dołączyła do naszej...

W tym zabieganym, hałaśliwym świecie, który w dużej mierze pochłania chaos umiejętność znalezienia przyjemności w obcowaniu z pierwotną naturą staje się prawdziwą sztuką. Nie zawsze można sobie pozwolić na kilka dni w oczyszczających duszę i umysł górach, wyjazd na wieś czy biwak w jakimś dzikim zakątku. Jednak odrobinę tej ciszy, spokoju i niespiesznego podążania za naturą można odnaleźć również w literaturze. Uchylenie okładki pozwoli na powiew świeżość i poczucie beztroski jaką daje obcowanie z naturą.

Dzięki Joannie Papuzińskiej mamy okazję przeżyć 12 wyjątkowych przygód rozgrywających się głównie na wsi, których głównymi bohaterami są różne zwierzęta. „Zwierzuś. Opowiadania o zwierzętach” to książka, której słowa splatają się w niezwykle lekką, przyjemną i relaksującą opowieść o miłości i wrażliwości na losy zwierząt, uważności i czerpaniu radości z tego, co najprostsze i naturalne. Bohaterowie opowiadań odnajdują szczęście w zwyczajnej codzienności, w obcowaniu ze zwierzętami i życiu w zgodzie z naturalnymi cyklami przyrody.

Wiele w niej ciepła, beztroski, zieleni i lekkości. Jest jak głęboki oddech zaczerpnięty w rześki, wiejski poranek. Niby nic wielkiego, ale daje ogrom pozytywnej energii i niesie ze sobą zapowiedź czegoś pięknego.

Wzbogacona barwnymi, utrzymanymi w świeżym wiejskim klimacie ilustracjami Oli Krzanowskiej jest tchnieniem zwyczajności w biblioteczce pomiędzy wydumanymi historiami i wielkimi morałami. Owszem ta książka też uczy – wrażliwości na zwierzęta, uwielbienia dla natury i czerpania radości z rzeczy małych, jednak przede wszystkim niesie ze sobą relaks i ukojenie. Takie zwyczajne czytanie jest bardzo przyjemne i ważne. A „Zwierzuś” jest do tego stworzony.

Na książkę składa się zbiór 12 opowiadań o zwierzętach. Takich które możemy spotkać w życiu codziennym, ale związane z nimi historie nie są zwyczajne. Szczególnie w okresie wakacyjnym, wraz z dziećmi mamy możliwość odkrywania niezliczonych i niesamowitych gatunków fauny.

„Podglądacze życia zwierząt muszą się z tym liczyć, że nie wszystko, co zobaczą, będzie miłe, słodkie i malownicze. Ale za to na pewno prawie wszystko ciekawe…”

Autorka i tym razem nie przestaje nas zaskakiwać. Każda opowieść sprawia, jakbyśmy byli w centrum wydarzeń i stali tuż obok bohaterów. A w książce „główne skrzypce grają” właśnie zwierzęta.

Polecamy wszystkim szczególnie na wakacje! 😊

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Literatura dziecięca