9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Pomysły zawarte w książce mają pobudzić dziecięcą kreatywność i zachęcać do twórczej zabawy. Mogą być wykorzystywane w starszych grupach przedszkolnych oraz klasach I-III. Na każdej rozkładówce znajduje się wesoły wierszyk o przygodach ważki Grażki oraz drobny, intrygujący element rysunku, który dziecko ma dokończyć wedle własnego pomysłu i fantazji. Nie jest istotna technika oraz poziom...

Na każdej rozkładówce znajduje się wesoły wierszyk o przygodach ważki Grażki oraz drobny, intrygujący element rysunku, który dziecko ma dokończyć wedle własnego pomysłu i fantazji. Nie jest istotna technika oraz poziom wykonania, najważniejsze, że dziecko rysuje, bazgroli i świetnie się przy tym bawi. Dzięki temu książeczka każdego dziecka jest inna, bardzo oryginalna i twórcza.

źródło opisu: Wydawnictwo Harmonia, 2011

źródło okładki: http://harmonia.edu.pl/

Ważka Grażka jest to wspaniała kompanka podczas zabawy. Dzięki niej nie można się nudzić, ponieważ proponuje ona dziecku całe mnóstwo myślenia, wytężania i gimnastyki wyobraźni i oczywiście zabawy w jednym :) Niby taki mały zwykły owad, a ile ma do zaoferowania! Zresztą zaraz przekonacie się sami ;)

W środku tej albumowej książeczki znajdziemy zadania. A raczej polecenia zachęcające dziecko do ruszenia główką i wyobrażenia sobie wielu często zwariowanych i dziwnych rzeczy, a następnie przeniesieniu tych wyobrażeń na papier. Jest to taka książeczka do bazgrania. Zresztą jak sama jej nazwa wskazuje są to "Twórcze bazgroły". Na każdej ze stron znajduje się krótki rymowany wierszyk, poniżej jest do tego jakieś pytanie lub polecenia, dzięki któremu dziecko będzie wiedziało co narysować lub zostanie nakierowane na jakiś trop co powinno się na obrazku znajdować. Na stronie obok są umieszczone ilustracje, każda z nich zaczęta, taka jakby pusta, niedokończona. I właśnie tutaj do pracy...

| 2013-01-10
Na półkach