Zaginione statki Lapérouse'a

83-11-07971-4
marynistyka, Boussole, Astrolabe,
przygodowa
shatter

Tę pasjonującą i pouczającą książkę autora poczytnej "Sztuki życia i przetrwania" polecamy wszystkim miłośnikom lektury o tajemniczych, pełnych przygód wyprawach, ciekawych odkryciach, fascynujących podróżach. Warto po nią sięgnąć, aby bliżej poznać życie i osiągnięcia osiemnastowiecznego oficera francuskiej marynarki wojennej, podróżnika i odkrywcy, który szczególnie wsławił się wyprawą dookoła świata - Jeana François de Lapérouse'a (La Pérouse'a). Prowadząc ekspedycję naukowo-badawczą, odkrył on wiele nie znanych wcześniej miejsc (m.in. cieśninę nazwaną jego imieniem) i przyczynił się do rozwoju nauki (zwłaszcza geografii i nauk przyrodniczych). Wyprawa Lapérouse'a zakończyła się tragicznie. Statki "Boussole" i "Astrolabe" nigdy nie wróciły do portu w Breście. Zagadkę ich zaginięcia wyjaśnia ta oto opowieść.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie