Blondynka w Chinach

Okładka książki Blondynka w Chinach
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J literatura podróżnicza
329 str. 5 godz. 29 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Wydawnictwo:
G+J
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
329
Czas czytania
5 godz. 29 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7596-397-7
Tagi:
blondynka w chinach chiny pawlikowska
Średnia ocen

                6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Byle dalej Marta Owczarek, Bartłomiej Skowroński
Ocena 7,2
Byle dalej Marta Owczarek, Bar...
Okładka książki Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis
Ocena 6,0
Zmień swoje ży... Ewa Chodakowska, Le...
Okładka książki Prowadził nas los Kinga Choszcz, Radosław Siuda
Ocena 7,5
Prowadził nas los Kinga Choszcz, Rado...

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
39 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
795
108

Na półkach: ,

Tym razem postanowiłam sięgnąć po podróżnicze książki Beaty z nadzieją, że okażą się lepsze niż jej książki pseudopsychologiczne. Cóż, niestety i w tej książce autorce udało się przemycić sporo jej światopoglądu. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zaznaczyła kilku cudownych cytatów.
1. Wspaniały rozdział o toaletach. "Czy to nie zabawne, że wydzieliny nie podlegają naszej woli? (...) A ponieważ poddaje się wtedy woli swojego ciała, na pewien krótki czas przestaje też kontrolować swoje zachowanie. Zamyka się w kabinie i jest przez chwilę tym, kim jest naprawdę. (...) Dlatego właśnie w każdej podróży czekam na moment, kiedy jak detektyw będę mogła znaleźć zwyczajną publiczną toaletę i odczytać z niej wszystko, co chciałabym wiedzieć o mieszkańcach danego kraju." Psychologia toaletowa? Gdyby to jeszcze było pisane żartobliwie, ale nie, pełna powaga...
2. "[Człowiek] zabija nie tylko jedwabniki i słonie, ale też samego siebie, bo kupuje tanie jedzenie w proszku, w puszce albo w budce z fast foodem, a kiedy je śmieci, to czuje się potem jak kosz na odpadki i szybciej umiera".
3. "(...) a z braku czasu i pieniędzy je się niezdrowe jedzenie, które zamiast dodawać energii, tylko ją odbiera. Przecież to właśnie stąd biorą się wszystkie alergie, astma, chorobliwa nadwaga, cukrzyca i inne zmory współczesnego świata. O rety, to po prostu nie do uwierzenia! Rodzimy coraz słabsze dzieci, które coraz częściej chorują, rodząc następne pokolenie jeszcze bardziej chorowitych i słabych dzieci, ale chwalimy się tym, że wymyślamy szczepionki na choroby, które wcześniej tym dzieciom sami zafundowaliśmy". Szczepionka na nadwagę i cukrzycę? Że co?
4. "Czy to nie dziwne, że chory musi być na tyle zdrowy, żeby dojechać do przychodni? Albo przynajmniej na tyle przytomny, żeby zorientować się, że jest z nim bardzo źle i wezwać pogotowie?" Tak, bo przecież w dyspozytorniach pogotowia powinny być kryształowe kule zamiast telefonów. Wtedy wróżka Jadwiga mogłaby nakładać dłonie na kule i zachrypniętym głosem oznajmiać "Kowalska źle się czuje, jechać na Mazowiecką 4"!
Dobrze, a co takiego było w książce poza najeżdżaniem na europejski styl życia (och, jacy Chińczycy są wspaniali, bo zdrowo się żywią)? Trochę historii (fragmenty książki Marco Polo na ten przykład - i to była najlepsza część!), telepatyczne rozmowy z miejscowymi, narzekania że nigdzie nie można się napić herbaty i tym, że nikt nie jeździ na rowerach.
Jeśli ktoś chciałby traktować tę książkę jako lektura do zaliczenia przed podróżą do Chin, albo dowiedzieć się z niej ciekawych informacji o tym kraju, to odradzam. Może znajdzie się kilka takich perełek, ale odsiać je z wszechobecnego "ja, ja, ja" i złotych myśli autorki jest dość ciężko.

Tym razem postanowiłam sięgnąć po podróżnicze książki Beaty z nadzieją, że okażą się lepsze niż jej książki pseudopsychologiczne. Cóż, niestety i w tej książce autorce udało się przemycić sporo jej światopoglądu. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie zaznaczyła kilku cudownych cytatów.
1. Wspaniały rozdział o toaletach. "Czy to nie zabawne, że wydzieliny nie podlegają...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    641
  • Chcę przeczytać
    381
  • Posiadam
    229
  • Podróżnicze
    39
  • Ulubione
    33
  • Teraz czytam
    25
  • Podróże
    18
  • 2014
    12
  • 2013
    12
  • Chcę w prezencie
    11

Cytaty

Więcej
Beata Pawlikowska Blondynka w Chinach Zobacz więcej
Beata Pawlikowska Blondynka w Chinach Zobacz więcej
Beata Pawlikowska Blondynka w Chinach Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także