Naturalny rytm płodności

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lekarz radzi kobietom". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
83-200-0307-5
zdrowie, medycyna
Galahad

Autor omawia zagadnienia związane z naturalnym rytmem płodności. Podana jest charakterystyka cyklu miesiączkowego ze szczególnym uwzględnieniem pomiarów podstawowej temperatury ciała. Ponadto wyróżniono kryteria cyklicznego rytmu płodności, m. in. metodę rytmu, metodę objawowo-termiczną. Wiele miejsca zajmuje wyjaśnienie metody Billingsa, która umożliwia kobiecie samoobserwację cyklu miesiączkowego i ustalenie dni płodnych i niepłodnych. Autor zwraca uwagę na doniosłą rolę naturalnego planowania rodziny jako czynnika kształtowania prawidłowych postaw rodzicielskich. Książka napisana przystępnie, powinna wzbudzić zainteresowanie szerokiego grona Czytelników.

źródło opisu: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1981

źródło okładki: zdjęcie autorskie