hobby

Agnieszka | 2014-05-12
Przeczytana: 12 maja 2014

Poradnik przygotowujący przyszłe mamy do porodu. Osobiście dla mnie mógłby być prościej napisany. Tematami poruszanymi w książce to: u źródeł życia, ochrona ciąży, zagrożenie, przełom, szkoła rodzenia, poród źródłem niezapomnianych przeżyć, wejście w nowy, nieznany świat. Najbardziej zaciekawił mnie rozdział ‘poród źródłem niezapomnianych przeżyć’ , w którym mamy opisują swoje przeżycia podczas porodu. I swoje ‘3grosze’ dorzucają tatusiowie opisując wszystko dokładnie to co czuli, podczas gdy ich żony rodziły tuż za drzwiami sali porodowej.

„Wiele przemawia za tym, że nie tylko warunki ściśle materialne, lecz i kultura stosunków międzyludzkich, styl życia domowego i wzajemne odnoszenie się do siebie małżonków odgrywają rolę w osiągnięciu radości życia.”

Monia23 | 2015-02-20
Na półkach: Przeczytane, Położnictwo
Przeczytana: 20 lutego 2015

Książkę generalnie polecam wszystkim rodzicom przygotowującym się do rodzenia. Pan Profesor w bardzo przystępny i prosty sposób przedstawia wszystko co w wykonawczym planie porodu mogłoby się znaleźć :) Mi jako położnej, umożliwił ubranie w łatwiejsze słowa informacji jakich oczekują ode mnie przyszłe mamy. Jest jeszcze jedno- nim przeczytałam tę pozycję mój stosunek do naturalnego planowania rodziny był dość oschły i obojętny, po przeczytaniu natomiast z chęcią spróbuję. Argumentacja z jaką się w tej pozycji spotkałam zdecydowanie mnie przekonała.

beatame110 | 2015-04-22
Meggi59 | 2015-04-18