Oficer na nieszporach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Adrian Tync

[...] chcemy zaprezentować ostatnią nową powieść pisarza "Oficer na nieszporach". Opowiada w niej Buczkowski o losach żołnierzy polskich w szeregach armii austriackiej. Z wielką znajomością rzeczy autor relacjonuje przebieg działań wojennych w 1914 r. na froncie wschodnim. Fakty historyczne, zręcznie splecione z anegdotami zza kulis wielkich scen batalistycznych, różnorodny korowód postaci, od głów koronowanych poczynając, na szeregowcach kończąc - wszystko to układa się w barwny fresk wojenny.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1975

źródło okładki: fotografia autorska