Okładka książki Magic Molly. Szczeniaczek spełniający życzenia

Magic Molly. Szczeniaczek spełniający życzenia

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Magic Molly". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
dla dzieci, Magic Molly
typ
papier
Ag2S
7,77 (26 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Jeśli kochasz zwierzęta, pokochasz też pełen magii świat małej Molly! Molly uwielbia zwierzaki i w przyszłości chce zostać weterynarzem, tak jak jej tata. Molly jednak ma szczególny dar – potrafi rozmawiać ze zwierzątkami! Pewnego dnia do gabinetu jej taty trafia szczeniaczek o imieniu Gwiazdka. Piesek jest wyjątkowy, ponieważ potrafi spełniać życzenia. Ale grozi mu utrata czarodziejskiej mocy. A...

Jeśli kochasz zwierzęta, pokochasz też pełen magii świat małej Molly!

Pewnego dnia do gabinetu jej taty trafia szczeniaczek o imieniu Gwiazdka. Piesek jest wyjątkowy, ponieważ potrafi spełniać życzenia. Ale grozi mu utrata czarodziejskiej mocy. Aby temu zapobiec musi odnaleźć swoją zagubioną siostrzyczkę. Czy Molly będzie umiała pomóc pieskom? Trzeba jak najszybciej odnaleźć siostrę Gwiazdki!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/wyszukiwanie?szukaj=szczeni...(?)

Opinie czytelników
Anna-mojeksiążki | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Od wydawnictwa
Przeczytana: styczeń 2013

Ostatnio często przeglądam i sięgam po literaturę dziecięcą - mój roczny bratanek, Jaś, uwielbia książki. Lubi ich słuchać, dotykać i oglądać. Staram się szukać takich pozycji, aby później jeszcze sam po nie sięgał.
Ostatnio na półkach księgarskich pojawiła się niezwykle sympatyczna seria o zwierzętach, napisana przez Holly Webb. Na "dobry początek" sięgnęłam po opowieść o szczeniaczku, który potrafi spełniał życzenia.

Molly jest córką weterynarza, kocha zwierzęta i ... potrafi z nimi rozmawiać. Ten szczególny dar przydaje się, kiedy chce im pomóc i zrozumieć je. Pewnego dnia w klinice taty Molly pojawia się pani Hunter, która po stracie swojego psa, wzięła do domu małego szczeniaczka, Gwiazdkę. Stara się o niego dbać i widać, że go kocha, jednak szczeniak jest smutny i coś mu dolega. Kiedy Molly ma okazję "porozmawiać" z pieskiem, okazuje się, że Gwiazdka ma siostrę bliźniaczkę, Stellę, która pozostała w hodowli. Piesek strasznie za nią tęskni. Zdradza też Molly tajemnicę - razem ze...

Magiczny piesek

„- To ty! - pisnęła. - Pamiętam cię! - Podskoczyła i stanęła z przednimi łapkami na piersi Molly, patrząc jej prosto w twarz. - Ty też jesteś magiczna, poczułam to od razu. I chcesz mi pomóc!”*

Jakim wspaniałym doświadczeniem byłoby rozumieć mowę zwierząt. Nie trzeba było by domyślać się co im dolega gdy zauważy się, że coś jest nie tak. Dowiedzieć się co sprawia im radość, martwi czy też denerwuje. A co najważniejsze łatwiej było by im pomóc gdy przybłąka się jakaś zguba. Bo nie wiem jak inni, ale ja uważam, że nasi milusińscy czują tak samo jak my i potrzebują zrozumienia, czułości i poświęcenia im czasu.

Molly Smith ma siedem lat i pewną magiczną moc. Dziewczynka posiada dar rozmawiania ze zwierzętami. Jej tata jest weterynarzem i często pozwala swojej córce przebywać a terenie kliniki ponieważ ta potrafi uspokoić zwierzaki, a i właściciele pacjentów nie mają nic przeciwko. Pewnego dnia w gabinecie weterynaryjnym pojawia się pani Hunter ze szczeniaczkiem, które...

vivi22 | 2013-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Siedmioletnia Molly Smith ma takich właśnie rodziców, prowadzących klinikę dla zwierząt, która to znajduje się na terenie ich posiadłości. Dziewczynka spędza tam każdą wolną chwilę i pociesza chore i smutne zwierzęta rozmawiając z nimi, głaszcząc i dotrzymując im towarzystwa. Któregoś dnia w klinice pojawia się pani Hunter ze spanielem szczeniakiem o imieniu Gwiazdka. psu coś dolega bo nie ma apetytu i jest smutny choć wszystkie badania wychodzą dobrze i nie ma żadnych oznak choroby... Molly ma przeczucie, że coś jest nie tak i postanawia się o tym dowiedzieć. Kilka dni później Gwiazdka ponownie zjawia się u weterynarza a Molly wykorzystując dar rozmawiania ze zwierzętami, dowiaduje się, że Gwiazdka ma rodzeństwo, za którym tęskni. Molly ma za zadanie odnaleźć siostrę Gwiazdki, Stellę co nie będzie łatwym zadaniem bo ani piesek ani dziewczynka nie wiedzą gdzie jest Stella...

Książeczka o "Szczeniaczku spełniającym życzenia" jest drugą książeczką z serii Magic Molly. Pierwsza opowiada...

ejotek | 2013-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Dwa dni temu przedstawiłam Wam siedmiolatkę, która potrafi porozumiewać się ze zwierzętami. Dzisiaj opowiem o drugiej przygodzie małej Molly. Chyba połknęłam bakcyla i pokochałam najnowszą serię książeczek Holly Webb.

Tydzień temu Molly pożegnała się z Iskierkiem - szarym, magicznym kociakiem, któremu pomogła odnaleźć dom. Dziewczynka tęskniła za kotkiem i przygodami, które razem przeżyli. Jednak życie nie kazało jej długo czekać i postawiło na jej drodze kolejne magiczne stworzenie - szczeniaczka. Malutki spaniel przyszedł do kliniki weterynaryjnej taty Molly wraz z nową właścicielką - starszą panią Hunter. Po zbadaniu okazało się, że maluch jest całkowicie zdrowy. Jednak wszyscy zauważyli, że Gwiazdka jest strasznie smutna... uszy zwieszone do podłogi, pyszczek ułożony w "podkówkę". Psiak był wyraźnie przestraszony i nieszczęśliwy.

Dziewczynka po raz drugi w swoim życiu odkryła, że oto na swojej drodze spotkała magicznego zwierzaka, słyszała przecież jego cichutką prośbę o pomoc. P...

Kiti | 2013-07-29

Twórczość Holly Webb nie jest mi obca i z pewnością jeszcze nie raz zapoznam się z jej twórczością, gdyż uważam, że jest warta uwagi. W łatwy sposób niesie w sobie określone przesłanie, którego nie sposób nie pojąć.

,,Szczeniaczek spełniający marzenia” to historia o dwóch pieskach, spełnianiu życzeń i wierze w przyjaźń, która spodoba się niejednemu z nas. Nie jest to pozycja tylko dla młodszych dzieci, być może starszym także się spodoba.

Moja ocena : 5/6

Olgutek | 2013-02-20
Przeczytana: luty 2013

Książka przeczytana w jeden dzień. Sama chciałabym mieć taiego psa!

CutieMix | 2013-03-28
Przeczytana: 28 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dałabym 10 gwiazdek ponieważ książka bardzo mi się podoba.
Jednak dla mnie jest troszkę za krótka. Gdy Molly z Gwiazdką czarują, a już następnego dnia przychodzi do nich Stella, pomyślałam że akcja przebiegła bardzo szybko. :/
Ale ogólnie podobała mi się, a patrząc na okładkę - zakochałam się w Gwiazdce ;D Najfajniej było, gdy Molly wyszła o północy na "tajną misję" :D Pozdrawiam!

asiapsia | 2013-12-18
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Bardzo magiczna książka przy czytaniu której nie mogłam się oderwać.Tak bardzo mnie wciągnęła historia magicznego szczeniaczka i Molly. Będę czytać następne przygody Molly polecam do przeczytania.

Puppy | 2013-12-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 20 marca 2011

to moja książka ulubiona a zwłaszcza okładka mnie urzekła
to była cudowna książka kocham Holly webb kocham zwierzęta

Magda | 2013-07-02

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku