Magic Molly. Szczeniaczek spełniający życzenia

Okładka książki Magic Molly. Szczeniaczek spełniający życzenia Holly Webb
Okładka książki Magic Molly. Szczeniaczek spełniający życzenia
Holly Webb Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Magic Molly (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
2013-01-07
9788324019847
Katarzyna Janusik
dla dzieci Magic Molly

Bardzo magiczna książka przy czytaniu której nie mogłam się oderwać.Tak bardzo mnie wciągnęła historia magicznego szczeniaczka i Molly. Będę czytać następne przygody Molly polecam do przeczytania.

Dwa dni temu przedstawiłam Wam siedmiolatkę, która potrafi porozumiewać się ze zwierzętami. Dzisiaj opowiem o drugiej przygodzie małej Molly. Chyba połknęłam bakcyla i pokochałam najnowszą serię książeczek Holly Webb.

Tydzień temu Molly pożegnała się z Iskierkiem - szarym, magicznym kociakiem, któremu pomogła odnaleźć dom. Dziewczynka tęskniła za kotkiem i przygodami, które razem przeżyli. Jednak życie nie kazało jej długo czekać i postawiło na jej drodze kolejne magiczne stworzenie - szczeniaczka. Malutki spaniel przyszedł do kliniki weterynaryjnej taty Molly wraz z nową właścicielką - starszą panią Hunter. Po zbadaniu okazało się, że maluch jest całkowicie zdrowy. Jednak wszyscy zauważyli, że Gwiazdka jest strasznie smutna... uszy zwieszone do podłogi, pyszczek ułożony w "podkówkę". Psiak był wyraźnie przestraszony i nieszczęśliwy.

Dziewczynka po raz drugi w swoim życiu odkryła, że oto na swojej drodze spotkała magicznego zwierzaka, słyszała przecież jego cichutką prośbę o pomoc. Pod odsłoną nocy postanowiła wymknąć się z domu i dowiedzieć co tak bardzo martwi Gwiazdkę. Okazało się, że spanielka jest smutna, ponieważ jest samotna.
Dlaczego? Przecież ma nową właścicielkę. Kogo brakuje w życiu szczeniaczka tak bardzo, że aż znika i traci swoją magiczną moc spełniania życzeń? I czy Molly uda się pomóc Gwiazdce? Tego dowiecie się już z lektury.

Zafascynowana tomem pierwszym o kotku Iskierku, szybko sięgnęłam po kolejną część przygód małej Molly. Nie zawiodłam się i teraz, historia o szczeniaczku jest równie pouczająca i ciekawa jak ta z poprzedniego tomu. "Szczeniaczek spełniający życzenia" przyciąga już samą okładką, na której widnieje piękny psiaczek z kudłatymi uszkami, małym noskiem i smutnymi oczkami - cała Gwiazdka. Książeczka doskonale nadaje się już dla dzieci trzyletnich, które z zainteresowaniem wysłuchają czytanej przez rodziców historii. Starsze pociechy same przeniosą się na farmę Molly, gdyż duża czcionka i świetna grafika zachęcą je do samodzielnego czytania.

Książeczka, mimo iż jest niewielkiej objętości ma w sobie niezwykły przekaz - pomoc innym zawsze powraca do nas podwójnie. Serdecznie zachęcam do czytania tej lektury dzieciom i wnukom.

Twórczość Holly Webb nie jest mi obca i z pewnością jeszcze nie raz zapoznam się z jej twórczością, gdyż uważam, że jest warta uwagi. W łatwy sposób niesie w sobie określone przesłanie, którego nie sposób nie pojąć.

,,Szczeniaczek spełniający marzenia” to historia o dwóch pieskach, spełnianiu życzeń i wierze w przyjaźń, która spodoba się niejednemu z nas. Nie jest to pozycja tylko dla młodszych dzieci, być może starszym także się spodoba.

Moja ocena : 5/6

Dałabym 10 gwiazdek ponieważ książka bardzo mi się podoba.
Jednak dla mnie jest troszkę za krótka. Gdy Molly z Gwiazdką czarują, a już następnego dnia przychodzi do nich Stella, pomyślałam że akcja przebiegła bardzo szybko. :/
Ale ogólnie podobała mi się, a patrząc na okładkę - zakochałam się w Gwiazdce ;D Najfajniej było, gdy Molly wyszła o północy na "tajną misję" :D Pozdrawiam!

Dałabym 10 gwiazdek ponieważ książka bardzo mi się podoba.

Magiczny piesek

„- To ty! - pisnęła. - Pamiętam cię! - Podskoczyła i stanęła z przednimi łapkami na piersi Molly, patrząc jej prosto w twarz. - Ty też jesteś magiczna, poczułam to od razu. I chcesz mi pomóc!”*

Jakim wspaniałym doświadczeniem byłoby rozumieć mowę zwierząt. Nie trzeba było by domyślać się co im dolega gdy zauważy się, że coś jest nie tak. Dowiedzieć się co sprawia im radość, martwi czy też denerwuje. A co najważniejsze łatwiej było by im pomóc gdy przybłąka się jakaś zguba. Bo nie wiem jak inni, ale ja uważam, że nasi milusińscy czują tak samo jak my i potrzebują zrozumienia, czułości i poświęcenia im czasu.

Molly Smith ma siedem lat i pewną magiczną moc. Dziewczynka posiada dar rozmawiania ze zwierzętami. Jej tata jest weterynarzem i często pozwala swojej córce przebywać a terenie kliniki ponieważ ta potrafi uspokoić zwierzaki, a i właściciele pacjentów nie mają nic przeciwko. Pewnego dnia w gabinecie weterynaryjnym pojawia się pani Hunter ze szczeniaczkiem, którego wzięła z jednej z hodowli. Gwiazdka, bo psiak AK się wabi, jest strasznie smutny i osowiały, ale wyniki badań nic nie wskazują. Molly zauważa, że nowa pacjentka taty nie jest zwykłym szczeniaczkiem i postanawia na własną kieszeń dowiedzieć się czemu Gwiazdka jest taka markotna.

Ponieważ, mimo wieku spodobał mi się „Kotek czarownicy”, pierwszy tom z serii Magic Molly z radością zabrałam się za kontynuację. Okazało się, że druga część spodobała mi się jeszcze bardziej, ale możliwe, że to przez wzgląd na moje uwielbienie do psów rasy wszelakiej.

„Szczeniaczek spełniający życzenia” z całą pewnością przypadnie do gustu młodemu czytelnikowi. Niewielki format, ładna i estetyczna okładka, która przyciąga wzrok, duże litery, krótkie rozdziały, a do tego czarno- białe rysunki. Główna bohaterka wzbudza od razu sympatię, jak na swój wiek jest bardzo mądrym dzieckiem. Ma w sobie coś takiego, że wszystkie zwierzęta do niej lgną i uspokajają się przy niej. Jednak co najważniejsze dzięki umiejętności porozumiewania się z nimi, może im pomóc w potrzebie. Molly musi dokonać w tej części trudnego wyboru. Ma jedno życzenie, które może pomóc spełnić jej życzenie lub sprawić by Gwiazdka była wreszcie szczęśliwa. Jaką decyzję podejmie?

Mi osobiście książeczka bardzo przypadła do gustu. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Fabuła dla mnie może wydawać się dziecinnie łatwa do przewidzenia, ale z radością wkraczam w świat dziecka, gdzie trudne rzeczy wydają się być proste, i takie tak naprawdę są. Książka niesie przesłanie, które mówi, że czasem trzeba zrezygnować z czegoś dla siebie i pomóc innym. Dobro, które czynimy prędzej czy później do nas wraca.

Mam nadzieję, że wszystko co wymieniłam zachęci dorosłych do podsunięcia swoim wnukom, dzieciom, siostrzeńcom i nie tylko. Prosty styl pisania, lekka historyjka z morałem oraz mnóstwo radości. Oto czego można spodziewać się w drugiej części cyklu. Ze swojej strony, ogromnie polecam.

*str. 25

to moja książka ulubiona a zwłaszcza okładka mnie urzekła
to była cudowna książka kocham Holly webb kocham zwierzęta

Koniecznie przeczytajcie!

Koniecznie przeczytajcie!

Bardzo fajne, magiczne opowiadanie.

Bardzo fajne, magiczne opowiadanie.

• Holly Webb
  • Biblioteka