Beza szuka domu

Cykl: Kto mnie przytuli? (tom 2)
Wydawnictwo: Wilga
kotka, poszukiwanie domu,
Halinka

Seria Kto mnie przytuli oczaruje wszystkich przyjaciół zwierząt. Psiaki i kotki, o których opowiadamy, mieszkały kiedyś w schronisku dla zwierząt - w Przytulisku. Marzyły o rodzinie, domu i tym, że ktoś je pokocha. W tej części poznacie historię Bezy, która marzyła o domu, i Tosi, która bardzo chciała mieć kotka. Gdy wreszcie się odnalazły, stały się najlepszymi przyjaciólkami, a...

W tej części poznacie historię Bezy, która marzyła o domu, i Tosi, która bardzo chciała mieć kotka. Gdy wreszcie się odnalazły, stały się najlepszymi przyjaciólkami, a także...
Nie, nie zdradzimy, co było dalej. Lepiej przeczytajcie sami!

źródło opisu: Wydawnictwo WILGA S.A. 2012

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/

Emilka | 2018-03-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 14 marca 2018

śliczna koteczka, wiele wzruszeń

anta_a | 2017-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Książka nie tylko dla dziewczynek, chociaż niestety tyko o dziewczynkach.
Tytułowa kotka gubi się często. Mnie to trochę znudziło, ale 5 letniemu synkowi się podobało. Książeczka trochę dłuższa niż większość tego typu. Na szczęście kotka nie jest wyidealizowana - zdarzyło jej się na rozrabiać w nowym domu.

Gabi | 2016-06-13

Bardzo fajna książka. Troszkę wzruszająca jednak mnie się podobałą :)

AnnaSikorska | 2016-05-03

Trzy opowieści o kotach łączy chwilowy pobyt w Przytulisku Marty Zakrzewskiej, której pomaga nastoletnia Aneta. Pełne ciepła miejsce dla zwierząt daje im nadzieję na spokojną teraźniejszość, odpowiednią opiekę lekarską, troskę ludzi i nadzieję na prawdziwy dom. Pierwsza opowieść pokazuje nam koteczkę trafiającą w ręce bogatego, rozkapryszonego chłopca, którego rodzice zajęci swoimi sprawami nie mają ani siły, ani czasu, ani ochoty na zajęcie się własnym dzieckiem, a tym bardziej zwierzakiem. Kiedy mała, puchata pupilka nudzi się chłopcu zapomina ją nakarmić, sprzątać po niej, a przed wyjazdem na wakacje porzuca ją. Koteczka poznaje przedstawicielkę swojego gatunku i jej niezwykły dom: antykwariat. Niestety miłość do chłopca sprawia, że opuszcza Safonę i wędruje w poszukiwaniu swojego właściciela i przypadkowo trafia do prowadzonego przez małżeństwo emerytów domowego schroniska, które ma pomóc przepełnionemu schronisku. Wakacje są czasem, kiedy wiele zwierzaków traci domy, dlatego...

judoed | 2016-01-31

W tej części poznajemy historię Bezy, która marzyła o domu, i Tosi, Która bardzo chciała mieć kotka. Gdy wreszcie się odnalazły, stały się najlepszymi przyjaciółkami, a także... Nie, nie zdradzę co było dalej. Lepiej przeczytajcie sami!
Moja ulubiona seria dzieciństwa, duże litery, łatwy styl pisania, przyjemnie się ją czyta. Lecz jeśli miałabym przeczytać ją teraz w tym wieku to chyba nie trafiła by do najulubieńszych książek. Dla młodszych oczywiście polecam!

olifraszka | 2015-11-01

Smutna i poruszająca opowieść o małym kotku, który błąka się i szuka swego domu.

wikiimikiiii | 2015-09-13
Przeczytana: 08 września 2015

Akcja książki ,,Beza szuka domu'' zaczyna się w piwnicy kiedy matka małych kotków przynosi im pożywienie , następnego dnia mała beza oddala się od mamy i swoich braciszków żeby poznać nowe teryny . Kiedy z naprzeciwka wyskakuje ogromny pies malutkie kocie ucieka gdzie się da przebiega przez ulice . Po drugiej stronie Bezunia nie może znaleźć drogi powrotnej. Pewien taksówkarz przyjrzał się całemu zdarzeniu i odwiózł małą Bezunie do przytuliska . Kocię tam zdobywa dużo przygód. Więcej nie zdradzam , przeczytajcie sami.

Smerfnawisnia | 2015-06-20
Przeczytana: 26 września 2015

Super książki dla dzieci, jak każda z tej serii.

Gustawsonek | 2013-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka okazała się ciekawa.
Na początku się zdziwiłam że Beza ma na imię Śnieżka, ale oczywiście musiałam przeczytać dalej.
Bardzo podobał mi się pomysł autorki, że Blanka zaadoptowała Stellę i Bułeczka.
Polecam nie tylko miłośnikom kotów :*

Przemek | 2013-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2013

Czytadełko dla dzieci opisujące historię małego kotka, który od piwnicy przez schronisko trafia w dobre ręce dziewczynki, pomagając przy okazji nieco napotkanym zwierzęcym przyjaciołom.
Styl książeczki przypomina styl opowiadań dla dzieci pisywanych niekiedy do dziecięcych czasopism. Niestety, nie jest to mistrzostwo świata. Również historia jest raczej prosta i przewidywalna. Ale, o zgrozo, moja 5 letnia córka chichotała jeszcze po 10 minutach od zakończenia czytania. Reasumując, wolę czytać dzieciom lepszą literaturę, ale jeśli nie ma pomysłu na coś klasowego, to takie książeczki również dają im przyjemność.