Miko i Mimiki razem

Tłumaczenie: Izabela Szczykutowicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo MD

"Miko i Mimiki razem" - Brigitte Weninger, Stephanie Roehe

Miko, Mimiki i mama jadą na wakacje. Ale co zrobić z Mimiki, gdy mama i Miko idą się kąpać? Na szczęście Miko znajduje rozwiązanie i jednocześnie nowych przyjaciół.

źródło opisu: Wydawnictwo MD, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwomd.pl/

książek: 1951
Anna | 2013-02-25
Przeczytana: 23 lutego 2013

Jest to pięknie wydana, kolorowa książeczka dla dzieci. Opowiada o myszce Miko, jego mamie, jak też ukochanym przyjacielu Miko - Mimiki. Wybierają się na plażę. Mama cieszy się na myśl o cudownych wakacjach, ale Miko jest troszkę smutny i niepewny! Boi się o swojego malutkiego kompana, więc gdy mama proponuje wejście do wody, rezygnuje z tej propozycji. Wpada jednak na znakomity pomysł i dzięki temu wakacje naprawdę stają się wesołe, ciekawe i Miko już nie jest smutny, nie nudzi się i nie martwi! Ilustracje są bardzo barwne, a książeczka przypomina o letnich, słonecznych dniach, do których teraz tak bardzo tęsknimy!
Polecam zarówno ten tytuł, jak inne z tej samej serii o mądrej i rezolutnej myszce Miko.

ZwykłaMatka | 2015-08-25
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Na pewne książki może patrzyłabym inaczej, gdyby córka była młodsza albo gdybym jej czytała je wcześniej niż w wieku 6 lat :) Miko to bardzo prosta książeczka, w której za często powtarza się imię głównej postaci i jej przyjaciela - drażniło to moje ucho.

Miko podbił serduszko mojego dziecka. Po tym jak Alicja polubiła część o wyprowadzce naszej myszki, postanowiłam, że od razu sięgniemy po kolejną pozycję. I w taki to oto sposób dowiedzieliśmy się, że w serii znajduje się jeszcze 7 równie interesujących książeczek, z których moje dziecko chce mieć... wszystkie!

Tym jednak razem poznałyśmy przygodę tego uroczego futrzaka na wycieczce. Miko wraz z mamą oraz swoją małą maskotką wybrali się nad morze. Maluch był tam chyba po raz pierwszy, bo wszystko bardzo go dziwiło. I choć w planach miał długą kąpiel oraz wesołe wygłupy w morzu to... okazało się, że to wcale nie jest takie proste. Bo co w tym czasie ma zrobić z Mimiki? Nie zostawi go przecież samotnego na piasku, bo mógłby go ktoś zabrać! Ten mały pluszowy zwierzak jest dla naszego bohatera niezwykle cenny i Miko jest gotów nawet zrezygnować z kąpieli, aby tylko jego zabawce nie stało się nic złego.

No i jak myślicie? Czy nasz mały bohater znajdzie wyjście z tej trudnej sytuacji?...

barakuda1205 | 2013-02-11

Poniższa opinia dotyczy wszystkich książek o Miko:

Ile my się tego naczytaliśmy! Rok temu, mając dwa latka, E. znała te książki na pamięć. Trafiliśmy na nie przypadkiem, na stoisku z książkami we Władysławowie. Najpierw kupiliśmy jedną, następnego dnia wróciliśmy po wszystkie pozostałe z serii.
Książeczki są ładne i mądre – każda przedstawia jakąś historię z przesłaniem dla maluchów: że należy umieć się przyznać do błędu (Miko przyznaje się do winy), że najlepsza zabawa jest wtedy, gdy dzielimy się zabawkami (Miko ma urodziny), że gdy nie mamy warunków do trzymania zwierzęcia w domu, można pomóc sąsiadce w opiece nad jej pieskiem (Miko i pies), że warto dać mamie rano pospać (Miko chce się bawić) itd. W sumie seria liczy osiem książeczek trzymających równy poziom – ciężko wskazać najgorszą czy najlepszą.
Tym, co wyróżnia te książeczki na tle innych, jest to, że Miko nie ma taty. Nie stoi za tym żadna historia. Jest tylko mama i już.
Poza tym część książeczek się nam rozpadła, ale...

J_85 | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016