Miko nie chce się myć!

Okładka książki Miko nie chce się myć! Stephanie Roehe, Brigitte Weninger
Okładka książki Miko nie chce się myć!
Stephanie RoeheBrigitte Weninger Wydawnictwo: Wydawnictwo MD Seria: Miko literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2009-10-01
32 min.
Miko mycie higiena

Okładka książki Miko szuka przyjaciela Stephanie Roehe, Brigitte Weninger
Miko szuka prz... Stephanie Roehe, Br...
Okładka książki Miko i Mimiki razem Stephanie Roehe, Brigitte Weninger
Miko i Mimiki ... Stephanie Roehe, Br...

Autorki w prosty niemniej ciekawy sposób opisują zachowania chłopca- myszki imieniem Miko. Dany problem rozwiązywany jest przez mamę bardzo rozsądnie i bez przemocy. Dziecko samo podejmuje decyzje i mierzy się z konsekwencjami swoich działań. Samo też znajduje rozwiązanie sytuacji co dodaje mu poczucia własnej wartości.

W przypadku tej opowieści Miko nie chce się umyć po całodziennych harcach. Wieczorem mama widzi chłopca w stanie wskazującym na ciekawie spędzony dzień, dowiaduje się również o historii tych plam i że każda ma swoje znaczenie. Chłopiec nie chce się myć, bo każda plama i zabrudzenie mają swoją wartość i stanowi cenną pamiątkę. Mama to rozumie, ale tłumaczy chłopcu dlaczego w tej sytuacji nie może spać w czystej pościeli. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste i wychowawcze.

Jest to książka oparta na podobnych rozwiązaniach i pomysłach co pozostałe serie tego obszaru, ale czasem dotyczy tematów nie poruszonych w innych seriach albo rozwiązania problemów były nowe dla nas. Ogólnie jest to ciekawa seria i warta czytania dzieciom.

W przypadku tej opowieści Miko nie chce się umyć po...

Kolorowe ilustracje, ciekawa historia o myszce Miko, która po fascynującym dniu nie chce się umyć. Polecam :)

• Literatura dziecięca
  • 2016
  • Biblioteka 2018 Martyna
  • Biblioteka
  • Posiadam / biblioteka małego człowieka
  • Biblioteczka moich maluchów
  • Dzieciakowe
  • Nuka
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Miko nie chce się myć!