Miko się wyprowadza

Tłumaczenie: Izabela Szczykutowicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo MD
Miko zieht aus
Kuba

Miko ma dość. Chciałby móc bawić się w spokoju, ale mama wciąż coś od niego chce! Miko i Mimiki pakują swoje rzeczy i wyprowadzają się. Tylko dokąd?

źródło opisu: www.wydawnictwomd.pl

źródło okładki: www.wydawnictwomd.pl

Mieliście już okazję poznać myszkę Miko i jej małego przyjaciela Mimiki? Dla mnie i mojej Alicji to pierwsze spotkanie z tym przesympatycznym zwierzaczkiem i dziś podzielę się z Wami naszymi wrażeniami :)

Na pierwszy rzut oka książeczka ta wydaje się bardzo sympatyczna. I wrażenie to pozostaje z nami do ostatniej strony. Mały Miko to urocze stworzonko, którego po prostu nie da się nie lubić. Ma oczywiście swoje wady, ale również wiele zalet.

W tym opowiadaniu nasz bohater postanawia wyprowadzić się z domu. A dlaczego? Bo maluch, jak zresztą pewnie każde inne dziecko, ma dość obowiązków. Mama myszki chciała by Miko przerwał zabawę i pozbierał zabawki oraz wyniósł śmieci. Niby nic wielkiego, ale dla naszej małej myszki to było już zbyt wiele. Miko postanowił więc znaleźć inny dom, z dala od nakazów i obowiązków. Spakował więc walizkę, wziął swojego kochanego Mimiki i wyruszył. Ale co dalej dowiecie się już z książeczki. Będzie znacznie ciekawiej, gdy poznacie przygody tej małej...

Klaudia | 2016-10-07
czarna | 2016-05-03