Miko nie chce się myć!

Wydawnictwo: Wydawnictwo MD
J_85

Po całym dniu zabawy na dworze Miko powinien się umyć. Tak uważa mama, ale synek widzi to inaczej. Nagle Miko wpada na świetne i zaskakujące rozwiązanie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwomd.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwomd.pl/

Agnieszka | 2018-08-28
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Autorki w prosty niemniej ciekawy sposób opisują zachowania chłopca- myszki imieniem Miko. Dany problem rozwiązywany jest przez mamę bardzo rozsądnie i bez przemocy. Dziecko samo podejmuje decyzje i mierzy się z konsekwencjami swoich działań. Samo też znajduje rozwiązanie sytuacji co dodaje mu poczucia własnej wartości.

W przypadku tej opowieści Miko nie chce się umyć po całodziennych harcach. Wieczorem mama widzi chłopca w stanie wskazującym na ciekawie spędzony dzień, dowiaduje się również o historii tych plam i że każda ma swoje znaczenie. Chłopiec nie chce się myć, bo każda plama i zabrudzenie mają swoją wartość i stanowi cenną pamiątkę. Mama to rozumie, ale tłumaczy chłopcu dlaczego w tej sytuacji nie może spać w czystej pościeli. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste i wychowawcze.

Jest to książka oparta na podobnych rozwiązaniach i pomysłach co pozostałe serie tego obszaru, ale czasem dotyczy tematów nie poruszonych w innych seriach albo rozwiązania problemów były nowe...

J_85 | 2016-02-07
Przeczytana: 05 lutego 2016

Kolorowe ilustracje, ciekawa historia o myszce Miko, która po fascynującym dniu nie chce się umyć. Polecam :)

Monika PASJONAUCI | 2016-08-04
Na półkach: Przeczytane, Dzieciakowe, 2016