Najnowsze artykuły
- Artykuły„Pomyśl dwa razy”: Myron i Win kontratakująSonia Miniewicz1
- Artykuły„Kongres książki”, warsztaty i spacery na Festiwalu ConradaLubimyCzytać1
- ArtykułyAdam Kay w Polsce! Autor Spotkaj się z autorem bestsellera „Będzie bolało” w Warszawie i w Krakowie!LubimyCzytać1
- Artykuły„Podążaj za księżycem” – książka, która zabiera nas w najważniejszą podróż życia!BarbaraDorosz2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Brigitte Weninger
8
6,5/10
Pisze książki: literatura dziecięca
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.plhttp://www.brigitte-weninger.at/
6,5/10średnia ocena książek autora
39 przeczytało książki autora
8 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Miko się wyprowadza Brigitte Weninger
6,4
Mieliście już okazję poznać myszkę Miko i jej małego przyjaciela Mimiki? Dla mnie i mojej Alicji to pierwsze spotkanie z tym przesympatycznym zwierzaczkiem i dziś podzielę się z Wami naszymi wrażeniami :)
Na pierwszy rzut oka książeczka ta wydaje się bardzo sympatyczna. I wrażenie to pozostaje z nami do ostatniej strony. Mały Miko to urocze stworzonko, którego po prostu nie da się nie lubić. Ma oczywiście swoje wady, ale również wiele zalet.
W tym opowiadaniu nasz bohater postanawia wyprowadzić się z domu. A dlaczego? Bo maluch, jak zresztą pewnie każde inne dziecko, ma dość obowiązków. Mama myszki chciała by Miko przerwał zabawę i pozbierał zabawki oraz wyniósł śmieci. Niby nic wielkiego, ale dla naszej małej myszki to było już zbyt wiele. Miko postanowił więc znaleźć inny dom, z dala od nakazów i obowiązków. Spakował więc walizkę, wziął swojego kochanego Mimiki i wyruszył. Ale co dalej dowiecie się już z książeczki. Będzie znacznie ciekawiej, gdy poznacie przygody tej małej szarej myszki osobiście :)
Książeczka ta bardzo przypomina mi cykl historyjek z Tupciem Chrupciem w roli głównej. Nasz bohater jest równie uroczy i pomysłowy co tamten. A przy tym lektura ta utrzymana jest w równie ciepłym nastroju. Oprócz tego, że przygody Miko z pewnością przypadną do gustu każdemu maluszkowi, to także opracowanie graficzne tej książeczki także Was nie zawiedzie. Okładka jest sztywna i puszysta, a wewnątrz, gruby kredowy papier zdobiony jest licznymi pięknymi ilustracjami. Magia barw bijąca z książeczki zauroczyła moje dziecko, które z ogromną przyjemnością sięga po przygody małego Miko. Czytałyśmy tę książeczkę już nie raz, ale moje dziecko w ogóle tego nie dostrzega. Chętnie stale do niej wraca i słucha z równie wielkim zainteresowaniem co poprzednio.
Choć książeczką pt. "Miko się wyprowadza" wydawała mi się pozycją dla mniejszych dzieci, to muszę przyznać, że moja pięciolatka także ją pokochała. To króciutkie opowiadanie jest nie tylko ciekawe, ale także bardzo mądre. Nam się podoba.
Miko i Mimiki razem Brigitte Weninger
6,8
Poniższa opinia dotyczy wszystkich książek o Miko:
Ile my się tego naczytaliśmy! Rok temu, mając dwa latka, E. znała te książki na pamięć. Trafiliśmy na nie przypadkiem, na stoisku z książkami we Władysławowie. Najpierw kupiliśmy jedną, następnego dnia wróciliśmy po wszystkie pozostałe z serii.
Książeczki są ładne i mądre – każda przedstawia jakąś historię z przesłaniem dla maluchów: że należy umieć się przyznać do błędu (Miko przyznaje się do winy),że najlepsza zabawa jest wtedy, gdy dzielimy się zabawkami (Miko ma urodziny),że gdy nie mamy warunków do trzymania zwierzęcia w domu, można pomóc sąsiadce w opiece nad jej pieskiem (Miko i pies),że warto dać mamie rano pospać (Miko chce się bawić) itd. W sumie seria liczy osiem książeczek trzymających równy poziom – ciężko wskazać najgorszą czy najlepszą.
Tym, co wyróżnia te książeczki na tle innych, jest to, że Miko nie ma taty. Nie stoi za tym żadna historia. Jest tylko mama i już.
Poza tym część książeczek się nam rozpadła, ale może to być efekt nie tyle słabego wykonania ile tego, że tak intensywnie i w różnych warunkach były czytane.
Jeśli uda się Wam je gdzieś dostać – warto nabyć.
Recenzje tej ksiązki i innych pozycji (też dla dzieci) są również dostępne na moim blogu: http://barakudatoja.blogspot.com/