Malarstwo włoskie: mistrzowie i arcydzieła

Wydawnictwo: Arkady
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
La pittura italiana
83-213-4061-X
malarstwo włoskie
sztuka
Abdita

Na przestrzeni wieków malarstwo włoskie wypełniło wiele ważnych kart w dziejach kultury zachodniej. Niniejszy tom przypomina wielkie momenty tej fascynującej historii poprzez analizę najbardziej znaczących dzieł 130 wielkich mistrzów malarstwa działających od średniowiecza po wiek XX. Ponad 500 barwnych reprodukcji prawdziwych arcydzieł sztuki sprawia, że książka ta stanowi najpełniejszy i...

Ponad 500 barwnych reprodukcji prawdziwych arcydzieł sztuki sprawia, że książka ta stanowi najpełniejszy i najlepiej usystematyzowany zbiór obrazów szkoły włoskiej, jaki kiedykolwiek powstał. Krótkie komentarze towarzyszące ilustracjom, napisane w przystępny i ciekawy sposób, pozwalają na lepsze poznanie owych sławnych dzieł.

źródło opisu: Arkady, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

rokita49 Boruta | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Ten piękny album mam z dedykacją.Dostałem go od koleżanek i kolegów,gdy odchodziłem po przepracowaniu trzydziestu lat w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej,później Fiat Auto Poland.Zaglądam do niego teraz ponieważ czytam bardzo interesującą książkę Joanny Pollakówny
"Zapatrzenie".Podwójna przyjemność!

Łukasz | 2017-04-14