Król tasmańskich stepów

Wydawnictwo: Śląsk
83-216-0274-6
flora i fauna
takisobiejac

Książka o ludziach i zwierzętach, o licznych powiązaniach jakie od wieków łączyły i łączą człowieka ze światem zwierząt. Dowiecie się z niej: - o wilku workowatym, zaszczutym królu australijskich stepów - o tym, czy Galapagos musi umrzeć - o trwającym sto lat poszukiwaniu takahe - o hekatombie ptaków rajskich na Hawajach - o żyjących, być może, w tajgach mamutach - o legendarnych syrenach i...

Dowiecie się z niej:
- o wilku workowatym, zaszczutym królu australijskich stepów
- o tym, czy Galapagos musi umrzeć
- o trwającym sto lat poszukiwaniu takahe
- o hekatombie ptaków rajskich na Hawajach
- o żyjących, być może, w tajgach mamutach
- o legendarnych syrenach i smutnym losie krowy morskiej
- o unikalnej faunie Madagaskaru, echach zatopionej Gondwany i wielu innych ciekawych a mało znanych wydarzeniach z historii przyrody żywej.

źródło opisu: Wydawnictwo Śląsk, 1982

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Ewelina Mikołajczyk | 2017-10-21
Przeczytana: 21 października 2017

Bardzo przyjemnym językiem napisana książka, z której dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o zwierzętach (przez pandy, kolibry, aż do lemurów). Jedynym minusem jest to, że niektóre informacje są nieaktualne. Tytułowy Król tasmańskich stepów tj. wilk workowaty w książce jest nadal żyjącym gatunkiem. Jednak jest to ciekawe doświadczenie, czytać co wtedy myślano o tym cudownym stworzeniu, wiedząc że doprowadziliśmy je do zagłady i nawet w zoo go nie uraczę.
Polecam Pana Trepka. Duża dawka przyrodniczej i historycznej wiedzy, pewnie trochę ocenzurowanej przez wówczas działający system ;)

ROB | 2017-02-02

bardzo fajna książka o ciekawostkach przyrodniczych

witchhammer | 2015-10-01
Katharsis | 2015-07-24