Skarby tysiąca lat

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wawelskie
83-85347-05-4
historyczna
Łukasz

Autor zebrał wiele interesujących i tajemniczych historii związanych z zaginionymi dziełami sztuki i skarbami ukrytymi na przestrzeni dziejów. Czytelnik znajdzie tu opowieści o losach dwóch mieczy spod Grunwaldu, skarbach Napoleona, zaginionych obrazach i tajemnicach wybitnych postaci minionych epok.

Renax | 2016-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Książkę 'Skarby tysiąca lat', a konkretnie audiobook w wykonaniu pana Ksawerego Jasieńskiego, znalazłam wtedy, czy znalazłam 'Chrzest Polski' Dowiata, czyli jakieś 2 lata temu. Bo skądś, nie wiem skąd, kołatało się w mojej głowie nazwisko autora. Teraz mam czas na słuchanie, a mniej na czytanie, więc wysłuchałam tej świetnej książki. I się nie zawiodłam! To wspaniała lektura, którą wszystkim polecam.
Książka ukazała się w Wydawnictwie Wawelskim w 1993 roku, ale nie straciła ona na swojej atrakcyjności.
Urzekła mnie przedmowa autora sprzed 23 lat, jakże aktualna, że 'książka jest remedium na bełkot współczesności'.
Sam autor to, jak się okazuje, autorytet w swojej dziedzinie. Już nawet w książce udowadnia, że w archeologii, historii i rodach arystokratyczny, a także we wszystkich miejscach odnajdywania tych opisywanych skarbów, zna wszystkich. Co przyczynia się do atrakcyjności tej książki. Powiem tylko, że był gościem leśniczówki Simony Kossak!
Książka 'Skarby tysiąca lat' to...

coreck | 2017-02-08
Bono1956 | 2014-12-26