Skarby tysiąca lat

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wawelskie
83-85347-05-4
historyczna
Łukasz

Autor zebrał wiele interesujących i tajemniczych historii związanych z zaginionymi dziełami sztuki i skarbami ukrytymi na przestrzeni dziejów. Czytelnik znajdzie tu opowieści o losach dwóch mieczy spod Grunwaldu, skarbach Napoleona, zaginionych obrazach i tajemnicach wybitnych postaci minionych epok.

Renax | 2016-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Książka 'Skarby tysiąca lat' to zbiór esejów na tematy rozmaitych przedmiotów, dzieł sztuki czy miejsc związanych z naszą historią, które zostały odkryte przez naszych historyków, albo edytowane, wszystkie już po wojnie. Jest w tej wspaniałej książce wiele innych arcyciekawych esejów, które ciekawią.
Język jest barwny, a układ treści dostosowany do czytelnika. Po eseju obfitującym w fakty, mamy esej bardziej opisowy.

radek6666 | 2018-11-18

Święch ma lekkie pióro, czyta się wspaniale. Właściwie nie wiem co wyróżnić. Dużo nowych (jak dla mnie) informacji z historii Polski i historii historii Polski.
Przeczytane z przyjemnością.

Olga | 2018-05-24

Dzieło dla każdego wielbiciela historii

Meluzyna | 2017-12-07
coreck | 2017-02-08