Dlaczego Fleming przewraca się w grobie

Wydawnictwo: Wydawnictwo im. Warneńczyka
Dlaczego Fleming przewraca się w grobie
popularnonaukowa

MIKROŚWIATY O MAKROZNACZENIU TE REPORTAŻE WSTRZĄSNĘŁY POLSKĄ Profesor Tadeusz Lachowicz zrealizował marzenia brytyjskiego mikrobiologa - noblisty Aleksandra Fleminga i wynalazł lek przeciwko zmorze ludzkości - gronkowcowi złocistemu. Wyleczył setki pacjentów, zwłaszcza uratował dzieci od pewnej śmierci. Dlaczego życiodajna STAFILOKOKCYNA A nie jest produkowana i dostępna w aptekach? Kto...

MIKROŚWIATY O MAKROZNACZENIU
TE REPORTAŻE
WSTRZĄSNĘŁY POLSKĄ

Profesor Tadeusz Lachowicz zrealizował marzenia brytyjskiego mikrobiologa - noblisty Aleksandra Fleminga i wynalazł lek przeciwko zmorze ludzkości - gronkowcowi złocistemu. Wyleczył setki pacjentów, zwłaszcza uratował dzieci od pewnej śmierci. Dlaczego życiodajna STAFILOKOKCYNA A nie jest produkowana i dostępna w aptekach? Kto storpedował NAGRODĘ NOBLA dla naszego wynalazcy?
Przemysława i Tadeusz Giecewiczowie spełnili utopię średniowiecznych alchemików - produkując m. in. węgle aktywne z odpadów drewna, ksylitów i lignitów. Tworzyli złoto z niczego. Dlaczego do dziś spalamy miliardy dolarów, mogąc stać się gospodarczym mocarstwem i eksportować nowe technologie?

ZBIGNIEW ŚWIĘCH - AUTOR BESTSELLEROWEGO CYKLU HISTORYCZNEGO "KLĄTWY, MIKROBY I UCZENI" - w trzydziestą rocznicę rozpoczęcia wielkich autorskich przygód otwiera szuflady, ujawnia tajemnice warsztatu i opowiada o tym, co łączy Lachowicza z Giecewiczami, a prawnuka góralskiego bajarza Jana Sabały-Krzeptowskiego z grzybami-pleśniami, wyjętymi z kolana monarchy.

WYJAWIA SEKRETY, JAK UDAŁO MU SIĘ SPRZEDAĆ WAWEL, KRAKÓW, WILNO I DZIEJE RZECZYPOSPOLITEJ TAKŻE PRZY POMOCY NAJSŁAWNIEJSZYCH W DZIEJACH LUDZKOŚCI KRÓLEWSKICH MIKROBÓW. OKRZYKNIĘTO GO NAWET KRÓLEM MARKETINGU WZGÓRZA WAWELSKIEGO.

KLĄTWA JAGIELLOŃCZYKA
ZBULWERSOWAŁA ŚWIAT
FASCYNUJĄCA LEKTURA NA JEDNĄ NOC!

źródło opisu: Wydawnictwo im. Warneńczyka, 2010

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!