Dylan: Droga bez końca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Dylen: Behind The Shades
832180960X
wyspa

Co sprawia, że ten obdarzony dość przeciętnym głosem wokalista wciąż przyciąga swą muzyką miliony fanów na całym świecie? Co powoduje, że mimo zmieniających się mód, Dylan jest wciąż na topie? Co sprawia, że jego utwory są wciąż nagrywane na nowo przez innych wykonawców i wciąż trafiają na listy przebojów? (...) W książce o Dylanie mówią: Joan Baez, John Lennon, Eric Clapton, Allen Ginsberg,...

W książce o Dylanie mówią: Joan Baez, John Lennon, Eric Clapton, Allen Ginsberg, George Harrison, Johny Cash, Kris Kristofferson, Emmylou Harris, Mark Knopfler, Tom Petty, Bono, Slash, Roy Orbison, a także żona, rodzice, przyjaciele i... sam Dylan.

źródło opisu: fragment

źródło okładki: Wydawnictwo Łódzkie

Dominik T | 2013-02-06
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: październik 2002

Ciekawa, intrygująca i dość wyważona biografia Boba Dylana opublikowana w Stanach w 1991 roku, a więc obejmująca historię artysty od narodzin do roku 1990. W momencie powstania była określana jako najbardziej kompletna, wiarygodna i najciekawsza biografia tego niebanalnego twórcy.

Co ciekawe, większość biografów Dylana koncentruje się na latach sześćdziesiątych, które są dla niego kluczowe i kiedy stał się jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej stawianej w jednym rzędzie z The Beatles czy The Rolling Stones. Niniejsza biografia jest jedną z nielicznych, które dokładnie analizują również późniejsze losy Boba Dylana - niezwykłe lata siedemdziesiąte, chude lata osiemdziesiąte i wielki comeback w końcówce lat 90-tych.

Warto prześledzić historię tego barda, który zawsze płynął pod prąd i zawsze wyznaczał nowe szlaki, bo jego życie splotło się niezwyczajnie z historią muzyki rockowej i historią przemian w społeczeństwie amerykańskim. Polecam.

Książkomaniaczka | 2013-11-20

Nie mogę czytać tej książki. Nie wiem ... może dlatego, że nie jestem wielką fanką Dylana i chyba nie mogę powiedzieć, że jestem jego fanką. Czasem posłucham jego piosenki i na tym się kończy. Ta książka chyba po prostu nie jest do mnie adresowana.

Anita | 2013-04-07
Na półkach: Biografie

W mojej opinii lepsza niż Autostradą do sławy. Dobrze napisana i wyważona pomiędzy życiem prywatnym a twórczościa biografia. Obszernie opisuje jego życie do lat 90tych. Gorąco polecam

pawfcb | 2015-12-19
Na półkach: Dylan