Dziecko dla profesjonalistów

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
poradniki

Książka dla tych, którzy odkryli, że posiadanie dzieci nie ma nic wspólnego z piękną teorią i jest wykańczającą praktyką.Twoje dziecko jest cały czas grzeczne?Ty poświęcasz mu 24 godziny na dobę i masz jeszcze dużo czasu dla siebie?Nigdy wieczorem nie walisz głową w ścianę, szepcząc, że już dłużej nie wytrzymasz? Jednym słowem świetnie sobie radzisz jako rodzic i uważasz, że dzieci to twoje powołanie?Odłóż tę książkę na półkę. A może padasz na twarz i myślisz, że już dłużej nie dasz rady być rodzicem?Uważasz, że coś jest z tobą nie tak, kłócisz się z mężem, żoną, rodzicami i szefem? Sądzisz, że inne dzieci są czyste, grzeczne, tylko twoje, nie wiadomo czemu, wciąż się brudzi, je tylko parówki, pluje na babcię, ucieka na spacerze i zrobiło akwarium w twoim bucie? Jednym słowem odkryłeś właśnie, że posiadanie dzieci nie ma nic wspólnego z piękną teorią i jest wykańczającą praktyką?Tak, musisz mieć tę książkę.

adorable | 2017-01-25
Przeczytana: 14 stycznia 2017

Bycie rodzicem niejednokrotnie przypomina walkę ze ścianą, gdzie najczęściej to właśnie ona wygrywa. Dzieciom można tłumaczyć, tłumaczyć i jeszcze raz tłumaczyć, ale jeśli uprą się na coś, to nie ma mocnych. Niemniej warto przekonywać, uświadamiać i dbać o to, aby miały one dobre wzorce, bo w końcu załapią, że czasami trzeba odpuścić mamie czy tacie i ugiąć się pod naporem rodzicielskich zasad, aby wszystkim żyło się lepiej.

"Dziecko dla profesjonalistów" to kolejna książka Leszka K. Talko, w której ojciec dzieli się z innymi codziennymi troskami dotyczącymi wychowania swoich pociech - Kudłatej i Pitu. Nie jest to proste, a niekiedy nawet przyjemne, wszak dzieciaki mają niespożyte pokłady energii, którą uwielbiają przeznaczać na nie zawsze odpowiednie rozrywki. Ponadto są wspaniałymi obserwatorami i słuchaczami - oczywiście szczególnie w przypadku błędów rodziców, bo swoich nie zauważają. Po jednym...

UpsyDaisy | 2010-05-14

Z cyklu dziecko - poradnik użytkownika. Bawi do łez, pozwala nabrać dystansu do rodzicielstwa i oczekiwań społecznych wobec wychowywania dzieci. Z polotem i humorem. Polecam nie tylko rodzicom. A dla najbardziej zainteresowanych - losy Kudłatej i Pitu można co miesiąc doczytywać w Dziecku.

Wiktoria | 2014-08-11
Na półkach: E-booki, Przeczytane
Przeczytana: 17 lipca 2014

Pozbawiona Internetu sięgnęłam po pozycje zalegające na dysku. Jedną z nich było właśnie "Dziecko dla profesjonalistów". Zapoznana już kiedyś z opiniami, spodziewałam się lektury łatwej, przyjemnej i napisanej z humorem.
Muszę przyznać, że trochę się zawiodłam - niektóre z historii wydały mi się przekoloryzowane. Nie mogłam uwierzyć, że można pozwolić, żeby dziecko aż TAK weszło na głowę. Wydało mi się to nie tyle zabawne, co żałosne.

| 2014-02-17
Przeczytana: 05 lipca 2009

Trzecia część o życiu Kudłatej i Pitu nie jest już tak zabawna jak I i II, ale polecam również. Masz dwoje dzieci i wiesz o macierzyństwie wszystko? Przeczytaj Talko- Twój światopogląd się zakrzywi :)

Impresja | 2012-10-18
Przeczytana: 18 października 2012

Niepozorna książeczka, traktująca o sprawach niezwykle ważnych, a napisana w sposób niepoważny. Autor z dużą dawką humoru opisuje swoje własne zmagania rodzicielskie.
Bycie rodzicem, to nie lada wyzwanie, można powiedzieć szkoła przetrwania dla najodważniejszych.
W książce tej nie znajdziecie porad, ani przepisu na to jak być idealnym rodzicem. Czemu więc, ma ona służyć? Myślę, że dla przyszłych rodzicieli, to okazja by przyjrzeć się życiu codziennemu młodego tatusia i mamusi. Dla profesjonalistów, czyli czynnych rodziców, to taka forma refleksji, a może pocieszenia, że nie jesteśmy sami na placu boju. Polecam.

tajga17 | 2014-02-18
Przeczytana: luty 2014

Ciekawie się czyta, nawet śmieszne ale zdecydowanie zbyt mocno naciągane - aż nierealne

książek: 1950
linka35 | 2014-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2014

Przyjemnie napisana, zabawna książeczka. Jeśli chcesz się pocieszyć, że z Tobą i Twoimi dziećmi nie jest tak źle, to pozycja właśnie dla Ciebie. Jeśli jednak nie masz jeszcze dzieci, poczytaj a będziesz wiedzieć, na co się przygotować.

Python | 2011-10-03
Przeczytana: 2011 rok

Obowiązkowa lektura dla jeszcze-nie-rodziców, którzy jeszcze nie wiedzą, że nic nie jest tak jak się wydaje.

książek: 1906
Asia-Polihymnia | 2011-02-28

Świetny język, dosadne i głębokie spostrzeżenia, rodzicielska codzienność w humorystycznej formie.

letka82 | 2014-01-02
Przeczytana: grudzień 2013

inne spojrzenie na dzieci :)