Mikołaj II: "Tchórzostwo, kłamstwo i zdrada": Życie i upadek ostatniego cara Rosji

Wydawnictwo: Uraeus
Nicolaus II. "Feigheit, Luge und Verrat". Leben und Ende des letzten Russischen Zaren
8385732071
perez550

źródło okładki: zdjęcie własne

wositelec | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

Niesamowicie ciekawa książka. Prawda historyczna, poparta zdjęciami i dokumentami, które ilustrują interesującą treść dzieła. Książka zawiera istotne informacje dotyczące rewolucji październikowej i panowania cara Mikołaja II Romanowa, który wcale nie był złym przywódcą, a wręcz przeciwnie - to on rozbudował kolej transsyberyjską i rozwinął Rosję gospodarczo. Na uwagę zasługują też ciekawostki na temat tak znanych postaci, jak Rasputin i Lenin.