Okładka książki Dalej na wschód

papier
dasio72
7 (12 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Druga połowa XIX wieku. Syberia. Kraina wielkich możliwości dla ludzi przedsiębiorczych. Carska Rosja, jej barwni mieszkańcy i trzej Polacy: Jan, Marek i Wacław, którzy przed wybuchem powstania styczniowego ruszają na podbój dzikich terenów. Handlują skórami, kością mamucią, szukają diamentów, kupują nieruchomości i w ciągu kilku lat gromadzą wielką fortunę. Jak przechytrzyć carskich urzędników? Jak zadrwić ze znienawidzonego zaborcy? Jak uwolnić się, będąc zniewolonym?

Nieustająca podróż. Wielkie wyzwania i awanturnicze przygody bohaterów rodem z powieści sensacyjnej. Pościgi, pojedynki, porwania, morska wyprawa z Syberii do Indii, niebezpieczni piraci, piękne kobiety, odważni mężczyźni i marzenia, które mogą się spełnić, jeśli uwierzy się w sens pracy, nauki i przyjaźni. A wszystko zaczęło się od niewinnej partyjki pokera w Warszawie w 1860 roku?

Syberia rozświetlona feerią kolorów, migocząca wodami potężnego Bajkału, fascynująca majestatycznymi pejzażami, pyszniąca się ciekawą florą i fauną, budząca nieustanny zachwyt bohaterów, a tylko zimą - trwogę. Syberia i jej mieszkańcy: Rosjanie, Ewenkowie, Buriaci, Polacy - potomkowie pierwszych zesłańców. Fascynujący obraz ich życia, niezwykłe rozmowy, trudne przyjaźnie, przekraczanie granic wyznaczonych przez politykę i uwikłania historyczne. Syberia, jakiej nie znamy. Syberia okiełznana przez Polaków.

źródło opisu: Wydawnictwo Zyks i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/pl/Zapowiedzi/Dalej_na_wschod_-_Janusz_Uberna

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
allison | 2013-05-01
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Napisana z rozmachem powieść przygodowo-historyczna, którą z czystym sumieniem można nazwać utworem ku pokrzepieniu serc.
Bohaterowie to nie tylko nieskazitelni patrioci i ludzie honoru, ale także zdolni kupcy, sprytni, odważni pogromcy bandytów i skorumpowanych rosyjskich urzędników oraz obrońcy skrzywdzonych i poniżonych... Wszystko im się udaje, każdy pomysł obracają w złoto i nawet ich sercowe problemy w końcu wieńczy happy end.

Można zadać pytanie: czy takie kryształowe postacie i przewidywalne, bo zawsze kończące się ich zwycięstwem przygody nie nudzą czytelnika? Otóż nie! Bohaterów czytelnik darzy niesłabnącą sympatią i cieszy się wraz z nimi z każdego odniesionego zwycięstwa. I na tym właśnie polega wartość tej książki, która łączy w sobie elementy powieści przygodowej, a nawet awanturniczej oraz historycznej. Są tu też wątki romansowe oraz poznawcze, gdyż fabuła okraszona jest informacjami na temat historii miast, rzek i osiedli odwiedzanych przez bohaterów.
...

agabla | 2013-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2013

Nie dałam rady przeczytać do końca.

Jeśli autor ma 16 lat i zainteresowania historyczne, to ładna pierwsza próba, za parę lat napiszesz dobrą książkę.

Jeżeli autor jest dorosłym mężczyzną, to niestety, ale wypocił naiwną słabiznę.

Główny bohater jest dobry i szlachetny, inteligentny i przystojny, wyszkolony we wszystkim, co można było umieć w tamtych czasach. Wszyscy naturalnie uznają jego wyższość i z radością pracują dla niego i mu pomagają. Każde przedsięwzięcie mu się udaje, jego majątek rośnie w postępie geometrycznym. Po dwustu stronach wymiękłam.

Zygmunt | 2012-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Książka bardzo zaskoczyła mnie. Owszem gruba. Ale takie lubię. Trochę przypomniała mi dzieciństwo i powieści Aleksandra Dumasa. Jeśli dziś mówi się o kryzysie męskości, to ta książka przywraca dawny mit silnych, zaradnych mężczyzn. I jak to mit jest trochę baśniowa, idylliczna. Ale nie jest to dla mnie zarzut. Oto grupa silnych facetów rusza na Sybir, a potem dalej do Indii, Anglii i Francji. Całość tekstu to nieustająca podróż i przygody przeżywane przez bohaterów. A wszystko w XIX wieku w syberyjskiej, i nie tylko, scenografii. Pachnie mi tu powrotem do dzieciństwa, tęsknotą do czasów, w których królowali odważni bohaterowie. Ale na Syberii poradzą sobie tylko odważni. Syberyjscy kowboje? Syberyjski western? Tak. I jeśli przyjmie się taka konwencje, to okaże się, że jest to bardzo dobra książka. Nie czytać dosłownie. Czytać pomiędzy wierszami. Czy raczej- pomiędzy słowami. Polecam.

Monika | 2013-03-15
Przeczytana: 15 marca 2013

Nie bede sie rozpisywac, mozna znalezc dobre recenzje ponizej. Powiem tylko tyle - to nie jest ksiazka o handlu. To ksiazka o przygodzie zycia, przyjazni, milosci. Bardzo ja polubilam.

Arek | 2012-11-26
Przeczytana: 23 listopada 2012

Super książka, warta przeczytania, polecam!

Arkadiusz

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica