Gdzie żyją tygrysy

Tłumaczenie: Bożena Sęk
Wydawnictwo: Sonia Draga
Lá oú les tigres sont chez eux
978-83-7508-195-4
tygrysy, korespondent, Brazylia
przygodowa
Freja78

Wielowątkowa powieść, której akcja rozgrywa się w różnych środowiskach współczesnej Brazylii, a motywem przewodnim jest odnaleziona biografia jezuity Atanazego Kirchera, siedemnastowiecznego podróżnika, odkrywcy i wynalazcy. Opracowania dzieła podejmuje się Eleazard von Wogau, korespondent prasowy w Brazylii zafascynowany postacią jezuity. Żona Eleazarda, Elaine, pracownik naukowy...

Opracowania dzieła podejmuje się Eleazard von Wogau, korespondent prasowy w Brazylii zafascynowany postacią jezuity. Żona Eleazarda, Elaine, pracownik naukowy uniwersytetu w Brasilii, wyrusza z wyprawą paleontologiczną na bezdroża Mato Grosso. Ich córka Moema, studentka etnologii, jest idealistką starającą się wrócić do źródeł istnienia, wierzy bowiem w ich oczyszczającą moc. Nelson, upośledzony fizycznie chłopak, mieszkaniec faweli, żyje żądzą zemsty. Wśród postaci, których działania tworzą wielowymiarowy obraz współczesnej Brazylii, jest też skorumpowany wysoki urzędnik państwowy i gardząca nim żona; jest tajemnicza Włoszka; jest dobroduszny lekarz, erudyta i filozof, jakich rzadko się dzisiaj spotyka...
Książka nagrodzona we Francji prestiżowymi nagrodami: Prix Médicis, Prix du Roman FNA C, Prix du Jury Jean Giono.

eR_ | 2015-01-11

Jak stoi na okładce"Dziesiątki godzin czystego szczęścia-najbardziej ekscytująca lektura tego sezonu"
Ta książka mnie zwyczajnie i po ludzku nieziemsko wynudziła,także sami wyróbcie sobie własne zdanie,ale ja odpuszczam w połowie.

tomlen | 2016-08-09
Przeczytana: 2013 rok