Kup teraz - 10 ofert w cenie od 6.99 zł do 30.00 zł

Syberia druga połowa XIX wieku Carska Rosja
powieść przygodowa
978-83-7506-795-8
Syberia druga połowa XIX wieku Carska Rosja

Przeczytane. W zasadzie nie podobna to żadnej z książek, które znam. Napięcia może nie buduje, ale posiada walory poznawcze (historyczne i geograficzne). Jeżeli nie oczekuje się nieoczekiwanych zwrotów akcji, warto spróbować przebrnąć przez te 650 stron.

Bardzo nudna powieść, w której autor nie potrafi oddać klimatu epoki, a bohaterowie bardziej przypominają amerykańskiego MacGyver'a budującego helikopter z zapałek, niż XIX wiecznych podróżników z powieści "ku pokrzepieniu serc". Zdecydowanie nie polecam.

Tak jak napisała Agabla - wszystko się wszystkim udaje, przez co książka nie posiada żadnego napięcia. Wpierw myślałem, że to tylko początkowa dobra passa, a dopiero później zaczną się jakieś komplikacje, które nadadzą powieści kolorytu. Nie doczekałem się niestety i po kolejnym rozbiciu 'morderczej' szajki grasujących rabusiów w stylu zabrania dziecku lizaka, poddałem się.

Nie dałam rady przeczytać do końca.

Jeśli autor ma 16 lat i zainteresowania historyczne, to ładna pierwsza próba, za parę lat napiszesz dobrą książkę.

Jeżeli autor jest dorosłym mężczyzną, to niestety, ale wypocił naiwną słabiznę.

Główny bohater jest dobry i szlachetny, inteligentny i przystojny, wyszkolony we wszystkim, co można było umieć w tamtych czasach. Wszyscy...

Napisana z rozmachem powieść przygodowo-historyczna, którą z czystym sumieniem można nazwać utworem ku pokrzepieniu serc.
Bohaterowie to nie tylko nieskazitelni patrioci i ludzie honoru, ale także zdolni kupcy, sprytni, odważni pogromcy bandytów i skorumpowanych rosyjskich urzędników oraz obrońcy skrzywdzonych i poniżonych... Wszystko im się udaje, każdy pomysł obracają w...

Nie bede sie rozpisywac, mozna znalezc dobre recenzje ponizej. Powiem tylko tyle - to nie jest ksiazka o handlu. To ksiazka o przygodzie zycia, przyjazni, milosci. Bardzo ja polubilam.

Nie polecam

Książka bardzo zaskoczyła mnie. Owszem gruba. Ale takie lubię. Trochę przypomniała mi dzieciństwo i powieści Aleksandra Dumasa. Jeśli dziś mówi się o kryzysie męskości, to ta książka przywraca dawny mit silnych, zaradnych mężczyzn. I jak to mit jest trochę baśniowa, idylliczna. Ale nie jest to dla mnie zarzut. Oto grupa silnych facetów rusza na Sybir, a potem dalej do...

Super książka, warta przeczytania, polecam!

Arkadiusz

• Z biblioteki