Doberman

Wydawnictwo: Galaktyka
flora i fauna

Psy rasy doberman określane są jako średnio duże. Są psami muskularnymi, których dumny wygląd zjednał im wielu miłośników na całym świecie. Doberman nie zawsze jest sympatyczny dla obcych, ale pan i jego rodzina znaczą dla niego wszystko. Jego cechy czynią go nie tylko przyjemnym domownikiem, ale także wszechstronnym psem użytkowym. Wysoka inteligencja pomaga mu w każdej dziedzinie pracy, a ponadto przyczynia się do tego, że życie z nim jest urozmaicone...Kupno, żywienie, pielęgnacja, charakter, zdrowie, rozmnażanie i wiele więcej...Pies na medal to współczesna seria poradników dla właścicieli psów popularnych ras, napisana i tłumaczona przez znawców kynologii. W przystępny sposób przedstawia podstawową wiedzę o najlepszym przyjacielu człowieka.

Jako rasowa Dobermaniara zapragnęłam posiadać w swojej biblioteczce coś o jednej z moich ulubionych ras psów. To coś specjalnie mnie nie zachwyciło. Niby dało podstawy jakiejś wiedzy, ale pozostawiło ogromny niedosyt. Chwilami książka zawiera informacje bardzo ogólne, niedostosowane do tej jednej rasy psów a powinna głównie o niej traktować. Jak będę chciała ogólny poradnik to taki sobie kupie.

shiverse | 2012-08-28
Joanna | 2011-09-07