Shih Tzu

Tłumaczenie: Anna Redlicka
Wydawnictwo: Galaktyka
pies, psy, shih tzu
flora i fauna

Shih tzu jest efektownym i uroczym psem do towarzystwa, z natury łagodnym i wesołym. Pochodzenie shih tzu owiane jest mgłą tajemnicy. Rasa ta powstała w Tybecie, ale nie wiadomo dokładnie kiedy to się stało. Tybetańskie psy zajmowały w tamtejszym społeczeństwie szczególne miejsce a wyznawany w Tybecie buddyzm przypisywał im rolę opiekunów domostwa. Hodowane były w klasztorach i pałacach, traktowano je z sympatią i opiekowano się nimi starannie.

levis_legs | 2016-08-08
Nezumi | 2015-01-22